in

Yok Artık Diyeceğiniz Mucizevi Hayat Hikayeleri

Şu hayatta, hayat hikayesi mucizelerle dolu o kadar çok insan var ki…

Bazen küçücük bile olsa yaşadığımız bir olay, hayata yeniden bağlanmamıza, mucizelerin gerçek olduğuna inanmamıza sebep olur.

Peki mucize dolu bu 15 insanın hayat hikayelerine ne dersiniz?

MUCİZE YÜZÜK

Bahçe işleri ile uğraşırken topraktan çekip çıkardığı havuca takılı bir yüzük gördü. Bu yüzüğü 16 yıl önce mutfakta kaybetmişti…

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (1)

BURNUNUN UCUNDAKİ ANNE

Yıllarca süren aramalarına rağmen, evlatlık olan Steve Falig kendisini doğuran annesinin, çalıştığı marketteki farklı reyonda görevli olan kadın olduğunu öğrendi.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (14)

ÇİFTE PİYANGO

Virginia Fike, bir gün içinde yanlışlıkla iki kez oynadığı kupon sayesinde bir günde iki kez piyango kazandı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (13)

NÜKLEER ZEDE

Tsutomu Yamaguchi, Hiroshima ve Nagasaki’ye  nükleer bombalar atıldığında işi gereği o bölgelerde çalışıyordu. İki felaketten de kaza almadan kurtuldu.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (12)

EFSANE ADAM

Frano Selak hayatında 7 kez ölüm tehlikesi geçirdi. Trenden atlayıp buz tutmuş bir göle düştü, uçakta bir anda kapının açılması sebebiyle gökyüzünden bir çiftliğe samanların içerisine düştü, bir çok araba ve otobüs kazasından kurtuldu. Sonunda sanki ödül kazanır gibi 1 milyon dolarlık piyangoyu tutturdu.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (11)

KIL PAYI

Maarten de Jonge iki kez farklı zamanlarda uçak bileti satın almış ancak daha sonra iptal ettirmek zorunda kalmıştı. Ama sonra öğrendi ki, iki uçakta yere çakılmıştı. Kurtulan olmamıştı…

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (10)

SUDA ÜÇ GÜN YAŞAMAK

Harrison Okene römorkörü takla attıktan sonra içerisinde kalan hava boşluğunda, suyun altında tam 3 gün yaşamayı başardı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (9)

METEOR İLE ÖPÜŞMEK

Anders Helstrup yamaç paraşütü yaptığı sırada yakınından bir kaya geçti. Bu kaya sıradan bir kaya değil, bir meteordu ve biraz önce atmosferden geçip yere çakılmak üzere düşerken Anders’i es geçmişti. Bu anları kayıt etmeyi başarmıştı.mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (1)

KAZI KAZAN REKORU

Teksaslı Joan Ginther 4 kez ayrı zamanlarda kazı-kazan ile en yüksek ödülü kazandı. Toplam kazancı 10 milyon dolar olmuştu…

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (5)

TİMSAHLARIN EFENDİSİ

1971 yılında 17 yaşındaki Juliane Koepcke, Amazon ormanlarına düşen uçak kazasından kurtulan tek kişiydi. Timsahların kaynadığı bir alanda 10 gün boyunca tek başına yaşamayı başarmıştı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (8)

YANARDAĞDA ÇADIR KURMAK

1992 yılında Chris Duddy, Michael Benson ve Craig Hosking helikopterlerinin bir yanardağın içerisine düşmesine rağmen iki gün boyunca kurtarılana dek hayatta kalmayı başarmışlardı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (4)

TSUNAMİ DE KİMMİŞ?

Howard Ulrich ve yedi yaşındaki oğlu dünyanın en yüksek tsunami dalgasından hiçbir yara almadan kurtulmuşlardı. Üstelik bir balıkçı teknesindeydiler…

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (3)

17 GÜN GÖÇÜK ALTI

Reshma Begum, Bangladeş’te çöken bir fabrikanın enkazından 17 gün sonra sapasağlam çıkarıldı. Bu olayın benzerine 17 Ağustos 1999 depreminde de şahit olmuştuk… Mucize kurtuluşlar ile yüzümüz gülmüştü.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (7)

GÖKTEN HIRSIZLARA MERHABA

David Zehntner, tek motorlu uçağı ile evinin üzerinden geçerken evinin soyulduğu gördü. Durumu polislere bildirdi ve hırsızı yakalattı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (2)

TAVANDAN DÜŞEN METEOR

1954 yılında Ann Hodger evinde, koltuğuna uzanmış bir haldeyken bir anda tavandan aşağıya dev bir meteorit düştü. Hafif sıyrıklarla kazayı şans eseri atlattı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (6)

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Günde 8 Dolar Harcayarak 50 Ülke Gezen Cesur Bloggerlar

30 Aralık 2016 İstabul’daki Konser Listesi