in ,

Yeryüzünün En Güvenlikli Yerleri

Fort Knox

22 ton çelik kapı ile korunan Kentucky de bulunan Fort Knox, Amerikan’ ın altın rezervlerini ve tarihi eserlerinin korunduğu yer.

Fort-Knox-Image-620x326

51. Bölge

Çok gizli havacılık geliştirme ve test bölgesi olarak adlandırılan 51. Bölge, Nevada çölünde bulunuyor. Yüzlerce sensör ve asker ile korunan bölgede, askerlerin izinsiz girmeye çalışanları öldürme izni var.

Wfm_x51_area51_warningsign

Mormon Kiliselerindeki Gizli Depo

Mormon Kiliselerinin merkezi Amerika’ nın Utah eyaletindedir. Yerin 600 metre altında bulunan depolarında dünyanın en büyük soyağacı kayıtları ve tarihi bilgiler korunmaktadır.

336

New York Federal Rezerv Bankası

Deniz seviyesinin 60 metre altına inşaa edilen banka Dünya altınlarının %25′ ini koruyor. Ve bankanın çevresinde keskin nişancılar bulunuyor.

Federal Reserve Bank In New York

Kore Askerden Arındırılmış Bölge

250 km uzunluğunda 4 km genişliğindeki bu alan adının aksine dünyanın en çok silah ve askerin bulundurulduğu bir yerdir. Nesli tükenmekte olan hayvanlar ve doğal bitkilerin cennetidir.

1__1279892742_3372

The Greenbrier

“Greenbrier Hotel” in altına inşaat edilmiş olan bu yerin amacı nükleer bir saldırı sırasında Amerikan kongre üyelerinin ve başkanın 30 yıl boyunca burada sığınacak olmasıdır.

greenbrier-resort-main

Roughs Tower / Havenco

2. Dünya Savaşı sırasında Alman uçak saldırılarına karşı inşa edilmiş denizin ortasında bulunan bir kale. Ayrıca bir grup gencin ülke yasalarından sıkılıp, burada SEALAND adında bir devlet kurduğu yerdir. 2008 yılında kapatıldı.

HavenCo-e1307726352995

Cheyenne Dağı

Saf granit ve çelikle korunan Cheyenne Dağındaki kompleks Amerikan Uzay Komutanlığı ve Kuzey Amerika Ordusuna hizmet ediyor.

719

 

Bold Lane Otoparkı

Buraya arabanızı park ettiğinizde hırsızlar konusunda kesinlikle endişe etmeyin. Çünkü burası İngiltere’ nin en güvenlikli yeri. Eğer elinizde otopark bileti yoksa içeriye giremezsiniz. İçeride hareket sensörleri bulunuyor. Eğer birisi arabalardan birini zorlasa alarm çalıyor ve otoparkta heryer kilitleniyor.

Bold-Lane-Car-Park-entrance

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u7404578/public_html/wp-content/themes/bimber/includes/post.php on line 1009

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u7404578/public_html/wp-content/themes/bimber/includes/plugins/media-ace.php on line 128

Alkollü Genç Kız Taksiye Binince Neler Oldu?

Herkesin Başına Gelebilecek Olağan Terslikler