in

Yeni Nesil Hazine Avcılığı Geocaching

Eski zamanlarda insanlar pek çok farklı sebeplerden ötürü kıymetli varlıklarını saklama gereği duyarlarmış. Özellikle çevre korkusu, zoraki göç ediş, istila gibi sebepler ile kıymetli varlıklarını gömerler ya da gizli bölgelerde saklar, kilit altında tutarlarmış. Daha sonra bu sakladıkları yeri unutmamak adına kendilerine bir harita çizerlermiş. Kimse ele geçirmesin diye, şifreli, şaşırtmacalı yönlendirmeler eklerlermiş.

define-avcilik-bilmiyorsan

Bu varlığın sahibi vefat ettiğinde veya bir türlü geriye dönüp almaya gidemediğinde ya da haritayı kaybettiğinde ele geçirilen o harita artık bir hazine haritası olup çıkar!  Hemen de akla korsanlar gelir 🙂

Günümüzde bile halen define avcılığı sürmekte, her geçen gün tüm Dünya’da kıymetli gömüler bulunmaya devam etmektedir. Kim define bulmayı istemezki?

Teknoloji ve Define Avcılığının Birleşimi – Yeni Nesil Define Avcılığı –  Geocaching

geocaching-bilmiyorsan

Teknolojinin verdiği güce dayanarak açıklıyoruz; define avcılığının yaratıcı ve modern bir yüzü olan Geocaching ile tanışma vaktiniz geldi!

Peki Geocaching nedir?

https://youtu.be/-Kfjvr0kAik

Geocaching, GPS yardımı ile Geocaching haritasında belirtilen koordinatlara giderek gizlenmiş bir hazinenin (kutunun) peşine düşmektedir. Bu hazine diye adlandırdığımız gömüyü, birisi sizden önce oraya koymuş olup (doğal olarak!) daha sonra nereye bıraktığında dair haritada işaretleme yapmıştır. İçerisine sizin için bir adet not defteri, kalem ve bir kaç küçük hediye bırakmıştır. Yani içinden herhangi bir sürpriz çıkabilir! (Yaşasın! Altın? ) Altın olacağını zannetmiyoruz. Genelde küçük hediyeler bulunur. Siz o Geocache’i bulduktan sonra not defterine hediyeler için teşekkür edip (isterseniz tabii) bir kayıt oluşturarak aldığınız hediyeler yerine bir şeyler bırakmanız gerekir. Daha sonra dilerseniz yerini değiştirip haritada tekrar işaretleme yapabilirsiniz.

Örnek kutu:

geocaching-kutu-resim

Böylesine keyifli ve modern bir hazine avcılığı tüm dünyayı kasıp kavururken Türkiye’de de yavaş yavaş yayılmaktadır. Bambaşka bir deneyim yaşayacağınız, seçtiğiniz kutuya göre belki de zorlu yolları aşıp kendinizi resmen bir dağcı ilan edeceğiniz unutulmaz bir serüvene dahil olabilirsiniz!

Hemen www.geocaching.com adresine ücretsiz üye olarak kutu bulmaya veya kutunuzu kaydetmeye başlayın!

Ücretsiz Geocaching Intro uygulamasıyla başlayın
Yakınınızdaki Traditional Cache’leri bulmak ve onlar hakkındaki ipuçlarıyla püf noktalarına ulaşarak Geocaching maceranızı başlatın.

 Preview of the Geocaching Intro App

Download on the App Store Android App on Google Play Available on Windows Phone

 

Rastgele!

DETAYLI BİLGİ: Resmi Sayfa veya Geocaching Türkiye

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Kamikaze

Mefaülü, faülü. Eskiler daha komikti.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Kadir Gecesi Telefonunuza Gelecek Olan En Destansı 7 Mesaj

Arkadaşı Olmadığı İçin Facebook’tan Herkesi Davet Etti, Yüzlerce Kişi Katıldı