in

Yeni MacBook Hakkında Bütün Detaylar

Apple’ın San Francisco’da gerçekleştirdiği ve Apple Watch ile birlikte Apple MacBook serisi için merakla beklenen etkinlik gerçekleşti.Bir çok yeni özelliğe sahip olan MacBook ve Apple Watch tanıtıldı.

Apple Watch tanıtım haberimiz için tıklayınız.

3 Farklı Renk Seçeneği

Apple genel olarak telefonlarında uyguladığı renk farklılıklarını bu sefer de MacBook serisinde de devam ettirmek istemiş. Yeni MacBook’lar 3 farklı renkten oluşuyor. Altın rengi , uzay grisi ve gümüş olarak 3 farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor.

macbook-3renk

MacBook Artık Daha İnce ve Daha Hafif!

Evet yanlış okumadınız. Yeni MacBook eski MacBook Air serisinden tam %24 daha küçük. MacBook Air 17.3 mm iken yeni MacBook 13.1mm olarak satışa sunulacak. Ai
macbook-incelikTam Boy Klavye ile Tam Boy Rahatlık

Apple MacBook serisinde tam klavye yapısında köklü değişime gitti. Klavyeyi artık tam boy yaparak daha rahat yazma imkanı sunan ergonomik yapıya dönüştürdü. Tuşlar konusundan yazımı daha kolaylaştırmak ve tuşları inceltmek amacıyla tasarım konusunda baştan sona değişiklik yaparak tuşların yapısını ve kalınlıklarını değiştirdiler.

macbook-klavye

Daha Duyarlı Trackpad
Yeni MacBook, trackpad’i kullanmanın yepyeni yollarıyla beraber geliyor. Force Touch trackpad, yüzeyin neresine dokunursanız dokunun hassas ve dengeli bir tıklama sunuyor. Altındaki kuvvet sensörleri ne kadar kuvvetli tıkladığınızı algıladığı için, dizüstü bilgisayarınızla yepyeni biçimlerde etkileşime geçebiliyorsunuz.
macbook-trackpad

Yeni Retina Ekran
Macbook, beklendiği gibi 12 inç Retina ekran ile geliyor. 3 Milyon piksel çözünürlük sunan çözünürlük sunan cihaz, şu ana kadarki Retina Ekranlı en ince Mac olma özelliğine de sahip.

Tüm Günlük Pil Ömrü
Apple’ın Macbook’a dair tanıttığı belki de en önemli yenilik ise fansız olması. Yeni cihazların üzerinde fan yer almıyor. Fanlardan boşalan yerleri ise pillerle dolduran şirket bu sayede 9 saat kablosuz ağa bağlı şekilde dolaşma ve 10 saat video izleme süresine ulaşmış.

Macbook’ların yeni serisinde yalnızca adaptör bağlantı yeri ve 1 tane UBS-C bağlantı noktası olacak. Bugün birçok cihaz klasik USB aparatıyla birlikte geliyor. USB-C kullanmak için yeni bir ara kabloya ihtiyacımız olacak.

Intel Core M ve 8 GB bellek
1.1 GHz ve 1.2 GHz işlemcilerin kullanıldığı iki Macbook modelinde Intel HD 5300 grafik çözümüne yer veriliyor. Her iki cihazda da 8 GB bellek standart olarak sunuluyor. 256 GB ve 512 GB SSD depolama ile gelen yeni Macbook’ların satış fiyatı ise 1299 dolar ve 1599 dolar olarak açıklanmış durumda.


Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Apple Watch

Apple Watch Tanıtıldı!

Hayallerinizdeki İşe Nasıl Sahip Olursunuz?