in

Yaş 30 Olunca Farkında Olmadan Nelerden Vazgeçtiniz?

Yaş 25… Gençliğinizin en güzel yıllarını geride bırakıp olgunluk dönemine doğru merdiveni dayamış ve tırmanmaya başladınız. Yaş 30 olunca da olgunlaşmaya başlıyor yavaş yavaş gençlik yıllarınızdaki alışkanlıklarınızdan vazgeçiyorsunuz. Aile yaşantısı; faturalar, masraflar ve çoluk çocuk derken omuzlara yük bindikçe ömür de su gibi akıp geçiyor.

25 yaşına kadar hayat sanki yavaş, sonrasında ise X3 hızla ilerliyor.

Eğer yaşınız 30’a yaklaşıyorsa bazı şeyleri yapmak da biraz imkansızlaşıyor;

Haftasonları Gezmek

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-10

Bütün hafta çalışıyorsanız hatta Cumartesi günü de yarım gün çalışıyorsanız, Pazar günü yapacağınız tek bir şey var, o da dinlenmek.

Akşam 8’den Sonra Plan Yapmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-9

İşten çıktınız eve doğru giden uzun ince bir yolunuz var. Saat 8’den sonra sizin miskinlik yapıp TV başında uyuklamaya başladığınız saatler başlar.

Moda İkonu Olmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-8

20’li yaşlarınızda modayı takip ettiniz, canınız ne istediyse giydiniz. Şimdilerde kenara biraz para koymaya, gelecek için hayallerinizi gerçekleştirmek üzere birikim yapmaya çalışıyorsunuz. Dolabınızdakiler size yetiyor. Sizi ancak indirim veya outlet paklar.

Yeni Arkadaş Edinmek

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-7

Üniversite yıllarından bir kaç kişiyi tanıyorsunuz. İş yerinden birilerini tanıyıp hemen kanka olunmuyor ki, yaş ilerledikçe uyuşma kriterleri çok daha hassas oluyor.

Sevgili Yapmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-5

Hayır bu imkansız değil, ancak zamanla sanki sanki herkes kapılmış tek sap sizmişsiniz gibi hissetmeye başlıyorsunuz. Ayrıca yaşınız geçtikçe daha seçici olursunuz. Seçicilik işini abartırsanız işte o zaman sevgili yapmak imkansız kadar zor olur.

Dilediğiniz Gibi Yemek Yemek

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-6

Yaşınız ilerledikçe kilo problemleriniz de artıyor. Metabolizmanız eskisi gibi hızlı çalışmadığından yedikleriniz size hızla yağ olarak geri dönmeye başlıyor. Bu yüzden eskisi gibi yemek yiyemiyorsunuz. Nerede o jumbo boy menüler, sınırsız pizzalar…

Facebook’ta Eski Arkadaşlarınızı Tanımak

25-yas-sonrasi

İlkokul günlerinizde yanı başından ayrılmadığınız türlü türlü muzurluklar yaptığınız arkadaşlarınız size Facebook’tan arkadaşlık isteği gönderdiğinde onları tanımakta zorlanırsınız. Veya listenizde bulunan kişileri nerden tanıyor olduğunuzu düşünmeye başlarsınız. Hele de Facebook duvarınızda kedi köpek resimlerinden başka birşey paylaşmıyorsanız arkadaşlığınıza cidden çok ağırlık vermiyorsunuz demektir.

Geceledikten Sonra Sabah Ayılmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-4

Eskiden sabahlara kadar eğlendikten sonra hiç uyumadan yola çıktığınız günler olabilir ama şimdi bunu yapamıyorsunuz. Vücudunuz iflas etmişçesine sabah kafanız kalkmıyor. Resmen piliniz sıfıra vuruyor. Göz altlarınız halka halka oluyor… Kırışık kremi mi kullansanız?

Teknolojiye Para Yatırmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-3

Yeni telefon, yeni televizyon, yeni tablet… Bunlara para yetmiyor ki! Kenara köşeye para koyup, bireysel emekliliğe başvurup geleceği düşünmeye başladınız mı, öyle çer çöpe yatıracak paranız kalmıyor.

Geç Yatmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-1

Eskiden geç saatlere kadar lak lak edip kafa bulurken şimdi saat 22.30 ‘a gözlerinize fil oturuyor. Esnedikçe esneyesiniz geliyor. Kumanda göbeğinizde uyuklamaya başlıyorsunuz.

THE END

Yaşınız ne olursa olsun siz harikasınız! Hep o içinizdeki çılgın çocuk varolacak! Dilediğiniz gibi yaşayın!

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Ne Yaparsan Yap Aşk İle Yap!

30 Yaşına Gelmeden Okumanız Gereken 9 Kitap