in

Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenler İçin 6 Yararlı Online Kurs

Sizde bir dil bir insan, iki dil iki insan diyorsanız, evet haklısınız.

Hem kültürel hemde iş hayatı açısından ikinci bir dil mutlaka, -şu zamanda bilmelisiniz. Hatta üçüncü dili de çat pat konuşuyor olmanız hiç fena olmaz. Ama iş, güç, ev hayatı, okul derken vakit bulamıyorsunuz. Tabii kurs fiyatları da almış başını gidiyor. 

Bu cep yakan kurslara gidemiyorsanız, sizlere işinize çok yarayacak 10 online kaynak önereceğiz. Dil öğrenme konusunda en azından size ilk adımı attıracak bu kaynaklar, üzerinize düşeni fazlasıyla yapıp gereğinden çok çaba gösterdiğiniz takdirde birer altın madenine dönüşebilir.

Kurslara o kadar para ödemeden, vakit yetmezliği içinde kaybolmadan bu kaynaklardan yararlanabilirsiniz;

1. Busuu

yabanci-dil-ogrenme-online-kaynak-bilmiyorsan (5)

Busuu; okuma, yazma, dinleme ve konuşma olarak dört temeli de detaylı bir şekilde öğrenmenize yardımcı oluyor. Testleri, pratikleri ile dilinizi sağlamlaştırıyor. Ancak kısıtlamalardan kurtulmak için premium üyeliğe geçmek gerekiyor. Arkadaş ekleyebilme ve onlarla iletişime geçme imkanınız da bulunuyor.

2. Duolingo

yabanci-dil-ogrenme-online-kaynak-bilmiyorsan (4)

Tamamen ücretsiz olan Duolingo, detaylı aşamaları, deneme testleri ve pratik testleri ile günümüzün güçlü bir kaynağı. Mobil üzerinden de çok rahat bir kullanımı var.

3. Babbel

yabanci-dil-ogrenme-online-kaynak-bilmiyorsan (1)

Bir haftalık deneme süresinden sonra premium üyeliğine geçmeniz gerekiyor. Ancak dil öğrenme konusunda çok faydalı. Pratik testleri, detaylı anlatımları ve diğer üyelerle iletişime geçerek konuşma ve yazma becerilerinizi de geliştirebiliyorsunuz.

4. Livemocha

yabanci-dil-ogrenme-online-kaynak-bilmiyorsan (2)

Dil öğrenme amacıyla kurulmuş sosyal bir platform olan LiveMocha’da öğrenmek istediğiniz dili konuşan üyeler ile iletişime geçerek dilinizi geliştirebiliyorsunuz.

5. BBC Languages

yabanci-dil-ogrenme-online-kaynak-bilmiyorsan (3)

Hızlı bir dil öğretmeyi amaçlayan BBC dil okulunda ücretsiz sesli ve görsel olarak geniş kaynaklara sahipsiniz. Pek çok aktivite ve testler ile dilinizi hızlı bir şekilde geliştirebiliyorsunuz.

6. Memrise

yabanci-dil-ogrenme-online-kaynak-bilmiyorsan (7)

Farklı yöntemleri olan Memrise’de, ezberleyerek değil hafızayı tetikleyici anlatımları ile istediğiniz dili öğrenebiliyorsunuz. Kelime dağarcığını geliştirmeye odaklı ve hızlı, doğru telaffuzla bir konuşma dilini öğretmeye çalışıyor.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Şeytani Görünümlü Vampir Kedi Loki

Yeni Instagram Fenomeni: “Hot Dudes Reading”