in ,

Vicks’ in Şaşırtıcı Şekilde İşe Yaradığı 8 Kullanım Alanı

Yıllardır tıkalı burunları biraz olsun için açmak için, soğuk algınlığında, boğaz ağrısında kullandığımız Vicks’ i kullanırız. Mentollü kokusuyla evlerimize bile ferahlık sağlar. Ama Vicks’ in etkisi bu kadarla bitmiyor.

Belki bugüne kadar duymadığınız Vicks’ in işe yaradığı 8 kullanım alanı;

1- Akne ve sivilce azaltır

vicks-faydalari-1

Bu konuyu internet üzerinden biraz araştırınca şaşırtıcı bir sonuç çıktı. Deneyenler, Vicks’ in içindeki okaliptüs yağının sivilce ve akneleri bir gece de kuruttuğunu söylüyor. Tek yapanız gereken küçük bir miktar Vicks’ i sorunlu bölgeye sürüp bir gece bekletmek.

2- Tırnak mantarı

vicks-faydalari-2

Tırnak mantarı (el-ayak) çok çirkin bir görüntü oluşturur. Vicks ile beraber kekik yağı mantarı yok ediyor. Gün içerisinde iki kez tırnağın üzerinde bu ikiliyi sürün. Akşam yatmadan öncede bir kez sürün ve çorap giyip yatın. Yaklaşık 2 hafta sonra mantardan kurtulacaksınız. Alttan gelen sağlık tırnağı korumak için enfekte olmuş tırnağı düzenli olarak kesmeyi unutmayın.

3- Doğal böcek kovucu

vicks-faydalari-3

Vicks’ in içerdiği sedir yağı doğal bir böcek kovucudur. Giysinize ve teninize süreceğiniz küçük bir miktar böcekleri, sinekleri sizden uzak tutar. (Bebeğiniz için kullanacaksınız giysisine ve solumayacağı bir alana sürün.)

4- Kas ağrıları

vicks-faydalari-4

Vicks sadece boğaz ağrısında değil kas ağrısında da en iyi çözüm. Ağrıyan bölgeye bolca sürüp, üzerini sıcak ve kuru bir havlu ile kapatın. Belli aralıklarla bu uygulamayı yapabilirsiniz.

5- Küçük kesikleri iyileştirir

vicks-faydalari-5

Küçük kesikleri Vicks ile ovalayın. İçindeki kafur ve mentolün antipseptik özelliği küçük yaraların hızlı iyileşmesini sağlar.

6- Çatlak topuklar

vicks-faydalari-6

Çatlak topuklar kadınların kabusudur. Yatmadan önce topuğunuza kalın bir tabaka halinde sürün. 5 dakika masaj yapın ve çorabınızı giyip yatın. Sabah kalkınca ılık suyla yıkayın. Topuğunuz düzelene kadar bu işlemi akşamları tekrar edin.

7- Küçük yanıkları rahatlatır

vicks-faydalari-7

Küçük yanıkların üzerine az bir miktar Vicks sürüp, soğuk suyun altında tutmak rahatlık verir.

8- Tenisçi Dirseği (Lateral Epikondilit)

vicks-faydalari-8

Özellikçe tenisçiler ve masa başı çalışanlarda görünen dirsek ağrısına Vicks kullanmak işe yarar. İçindeki mentol ve kafur ağrılara iyi gelir.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Manzarasına Bakmaya Doyamayacağınız Dünyanın En Keyifli 16 Tuvaleti

Kahve Damlalarından Portreler – Kahve Damlası Yazıcısı