in ,

Uzun Bir Süredir Komada Olan Kenan Işık’ı Kaybettik

21 mart 2014 tarihinde saunada çıkarken fenalaşıp dengesini kaybederek, kafasını yere çarpan Kenan Işık, dün geceyarısından sonra hayata gözlerini yumdu.

Hastanede geçirdiği uzun aylar sonunda evinde tedavi altına alınan Kenan Işık’ ın 1 yıl geçmesine rağmen hayati fonksiyonlarında herhangi bir gelişme olmamıştı. Sevenlerini üzen haber dün gece Murat Hazinerdar tarafından twitterdan duyuruldu.

murat-haznedar-kenan-isiki-kaybettikjpg

 

Devlet Demiryolları’ndan emekli bir memur çocuğu olan Kenan Işık orta okul öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi’nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara’da okurken ise Meydan Sahnesi’ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.

 

kenan-isik-4

Işık ayrıca, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yapmıştır. Sanatçı devam eden kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazmıştır. 1974 yılında Köşe yazarlığı sırasıyla Resmî Gazete (1973-1995), Yeni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalıştı. Televizyon ekranlarında başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı “Dadı” adlı diziyle boy göstermiştir.

kenan-isik-2

2005 yılında Kenan Işık, Erdoğan Aktaş’la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star Haber’i sundu. 12 Haziran 2005 tarihinde haberi sunmayı bırakan Kenan Işık 20 Ağustos 2005 tarihinde Star Haber’i bıraktı ve tekrar oyuncu oldu.

kenan-isik-3

Sanatçı ayrıca Türk televizyon programları arasında fenomenler arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yapmaya devam etmiştir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bu Çocuklar Barınaktaki Köpeklere Kitap Okuyarak Onları Sakinleştirmeye Çalışıyor

Doktorları Heyecenlandıran Amniyotik Kesenin İçinde Doğan Bebek