in

Uzaya Börek Gönderdik….Ama Peynirli

Bursalı börekçi Hasan Acar, rekora doymuyor. Daha önce de 2023 metre börek yaparak Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren börek ustası şimdide uzaya börek gönderdi.

uzaya_borek_gonderdik_1

Hong Kong’dan özel olarak stratosferli balon getirten Acar, 100 kişilik ekiple çalışmalarına başladı.  Acar, Bursa’nın Gölyazı Mahallesi’nde balona GPRS takıp, 600 gram peynirli börek ve Türk bayrağı koyup gökyüzüne bıraktı. 4 saatte yaklaşık 39 bin yüksekliğe çıkan ve -60 dereceyi gören balon, bir süre sonra patladı. Gökyüzünden paraşüt sayesinde yarım saatte aşağı inen balon, İnegöl’ün Kurşunlu Mahallesi yakınlarına düştü. GPRS sayesinde kısa sürede börek kutusuna ulaşan Acar, böreği vakumladıktan sonra muhafaza edeceğini söyledi.

https://www.youtube.com/watch?v=5KopcuB2A0w

Acar’ ın yaptığı basın toplantısında “Böreğimiz için burada müze yapacağız. Vakumlu şekilde bunu muhafaza edeceğim. Uzaya çıkan ilk Türk astronotumuza bu böreği ikram edeceğim. Uzaya peynirli börek gönderdim. Patatesli gönderseydim muhtemelen bozulurdu” diye konuştu.

http://haber.akademikperspektif.com/2015/04/30/uzaya-borek-gonderdi/

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Akıllı Telefonlar Hayatımıza Girince Bize Neler Oldu?