in

Uçan Kaykay Gerçek Oldu

“Geleceğe Dönüş” filminin unutulmaz sahnesi uçan kaykaylar çok yakında hayatımıza girecek. “Hendo” ismi verilen uçan kaykay modeli yerden 2.5 santimetre havalanıyor ve birer yemek tabağı büyüklüğünde olan motorları bulunuyor. 40 kilogramlık kaykay yavaş hareket ediyor. Kullanımı kolay değil, ancak geliştirilebilir.

hendo’yu geliştiren firma Arx Pax Mühendisi Kyle O’neil: “Bazıları bunun snowboard gibi olduğunu söylüyor. Bir başka kesim tıpkı hayallerindeki gibi değişik bir sürüşü olduğunu. Sonuçta kimse uçan kaykayı daha önce denemedi.” sözleriyle ürünün yeni bir deneyim olduğunu hatırlattı.

Hendo şimdilik 15 dakika çalışabiliyor, ardından şarj edilmesi gerekiyor. Hendo’yu geliştiren ekip ise uçan kaykay parklarının açılacağı günlerin hayalini kuruyor. Hendo’nun üretici firması, teknolojinin geliştirilebilmesi için kullanım ve yapım detaylarını halka açacağını belirtiyor.

Üretici firma Arx Pax’ın kurucusu Greg Henderson:
“Bu teknoloji her şartta kullanılabilir. Nerede bir tekerlek varsa orada fırsat vardır.”

Şirketin en büyük hedefi ise manyetik teknolojilerini geliştirerek mühendislik firmalarıyla ortak çalışmalarla yeni buluşlar gerçekleştirmek. Araştırmacılar Hendo modelinin ardından aynı teknolojinin trenlere ve deprem bölgelerindeki binalara da uygulanabileceğini belirtiyor.

kaynak:euronews

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Futbol Sihirbazı Yaşlı Adam Kılığına Girerse

Ünlü Disney Animatöründen Rüya Gibi Animasyon