in

Türkiye’nin Sapık Ruhu Ne Zaman Dizginlenecek ?

Türkiye’de son zamanlarda sık sık gazete manşetlerinde kadın ve çocukların nasıl hayat ışıklarının söndürüldüğü haberleri yer alıyor. Fark ettiniz mi?

Yetkili kişilerin alaylı bir şekilde kadın ve çocukları küçümsemesi, çocuk istismarının her geçen gün artması, kafayı sıyırmış kocaların eşlerini öldürmesi… Hayır, bitmiyor. En tazesi de, yasamızdaki koca bir delik sebebiyle serbest kalan tecavüzcü, sapık bir adam ve hayatını kararttığı genç bir kız.

Nasıl bir toplum ve yargı sisteminde yaşadığımızı açıkça çözemiyorum. Kadınlar, başkalarının gözünde neden birer cinsel obje olmaktan öteye geçemiyor? Kadın sözcüğü bu sağlıksız zihinlerde ne oluşturuyor?

Gece saat 03:00: Bir kadın, genç bir kız dışarıda ‘özgürce’ dolaşma hakkına sahip. Ama cahil, bozuk zihinler ‘gecenin körü’ olması sebebiyle o saate dışarıda olan herhangi bir “dişi” varlığı uygusuz şekilde damgalayarak, kendilerine tecavüz hakkının doğduğunu düşünüyor.

Bir kadının kısa etek giymesi isterse çıplak dahi dolaşması; başı, saçı açık yada kapalı olması onun kadın olduğu gerçeğini değiştiriyor mu?

HAYIR!

Öyle bozuk bir toplumuz ki, “aç” gençliğin yanı sıra sözde ton ton “amcalar” toplu taşıma araçlarında kadınları, utanma gibi bir edepleri olmadığı sebebiyle rahatlıkla bakışları veya temas ile taciz edebiliyor. Ki bu da, eğitim seviyemizi ortaya koyuyor.

Maalesef bu taciz ve tecavüz oranları Müslüman ülkelerde çok daha yüksek. Eğitimsiz insanların baskıcı kişilikleri onlara nasıl bir çocuk yetiştirme ahlakı bahşetmişse, her yeni nesil daha ağır, daha hiddetli geliyor!

Dinimizi kullanarak, bir şeyleri “ayıplık” ile özdeşleştirenler sonra o ayıbın alasını kendisi yapıyor! Ya da o sözde ‘ahlaklı’ olarak yetiştirdikleri çocukları işi daha da ileriye götürüp; kafa kesiyor kadın bıçaklıyor, çocuğa tecavüz ediyor, hatta kendi öz kızlarına bile tecavüz edebiliyor.

Sözde Müslüman, ahlaklı bir toplumuz ama bu tip insanların gerçekten acı bir ölümü hakkettiğini düşünüyorum. Şeriat mı? Evet, belki de!

Kendini erkek sanan bir yaratık sanki annesi, kız kardeşi, kuzeni veya yeğeni yokmuş gibi gönül rahatlığıyla etrafındaki büyüklerinin yanında “bacım” dediği kadınlara laf atabilme cesaretini bulabiliyor. Durun, bunu sadece erkekler de yapmıyormuş onu da öğrendik!

“Gece 3’de sevişmeden dönüyordu adam da tecavüz etmiş olabilir.” diyen “bastırılmış” bir kadına da rastladık ya gerçekten üzüldüm. Bu durum yakınlarının başına gelseydi acaba o zamada aynı şeyi mi düşünürdü?

Ama durun, biz ne politikacılar, ne bakanlar gördük değil mi?

Hamile kadının sokakta gezmesi tahrik ediyor, dediler,

Vajina kelimesi yüzünden yüzleri kızaranlar,

Koca dayağı yiyen kadının mutlu olması gerektiğini söyleyenler,

6 yaşındaki kız çocuğu ile evlenebileceğini utanmadan anlatanlar,

Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün, anası ölsün diyenler,

Kadın ahlaklı olsun da kürtaj yaptırmasın şeklinde boş boş konuşanlar,

Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masumdur diyenler,

Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum,

Kızlarına sahip çıksalarmış, dediler.

Hatırladınız mı?

Kusursuz yargı sistemimiz; “kız bağırmadığı için kızın kendi rızası ile olmuş” diyerek tecavüzcüyü haklı bulabiliyor. Ya da “tam cinsel birleşme olmamış” diyerek bariz bir suçluyu da serbest bırakabiliyor.

Diyanetin çıkıp “Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil” diyebiliyorsa, bu memleketin sapık ruhu ne insanlığa ne Müslümanlığa sığar!

Öz kız çocuğuna tecavüz ederken belini kıran bir insan kılıklıya karşı tepkimi dile getirecek kelime dahi bulamıyorum!

Yazacak o kadar çok şey var ki! Toplumumuzdaki eğitim ve bilinçlenme eksikliği yüzünden daha fazla kadın ve çocuk haberlerini manşetlerde görmek istemiyoruz! Kendinize gelin artık!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türk Fotoğrafçı İstanbul’u Fotoğrafları ile Büktü

Satış Rakamlarıyla Sürünen Windows Phone’un Hazin Sonu