in

Türk Lirası’na Modern Banknot

Orhan Okay, Türk Lirası banknot tasarımlarıyla Avrupa’da karşılaştığımız değişik banknot tasarımlarını Türk Lirası için uyarladı.

Sanat yönetmeni Orhan Okay yaptığı tasarımda modern dünya trendlerini takip eden tasarımlar aynı zamanda günlük kullanım detaylarına da sahip.Banknotları cüzdan içindeki kullanımına göre boyut-orantısal hiyerarşiyle ölçeklendiren Okay, görsellerin ve diğer öğelerin yerleşimini de altın orana göre şekillendirmiş. Banknotlar el değiştirirken yatay değil dikey hareket ettiğini gözlemleyen tasarımcı, bu detayla birlikte banknotların bir yüzünü dikey, diğerini yatay tasarlamış.

Banknotların arka yüzlerindeki karakter ise Bahriye Üçok,Köy Enstitüleri, Seyit Ali Onbaşı, Atilla İlhan, Asos Antik Kenti, Nasîrüddin Tûsî olarak sıralanmış.
banknot1 banknot2 banknot3 banknot4 banknot5 banknot6 banknot7

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Sanatı Yiyecekle Buluşturmak

Tortilla Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı