in

Turistik Olan Ama Ölüm Tehlikesi Taşıyan En Tehlikeli 10 Yer

Dünyada gezilecek bir sürü yer varken neden bir insan buralara gitmek ister ki? Demeyin…Turistler ölümü göze alıp buralara bile seyahat ediyorlar. Kendilerini cesaretlerinden ötürü tebrik ediyor, sizleri de uyarıyoruz. Lütfen buralara gitmeyin 🙂

Natron Gölü, Tanzanya

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-4

Bu turist çeken, muhteşem manzaralı göl aslında hiç göründüğü gibi değil. Tanzanya’daki bu göl alkali yapısı yüzünden gölün suyu ile temas eden herşeyi öldürüyor. Bu gölde yüzmek kesinlikle yasak olduğu gibi gölün çevresinde uzun süre kalmak da sakıncalı bulunuyor. Çünkü gölden havaya karışan hidrojen sülfid insan organlarına zarar vermeye başlıyor. Yani o harika kareyi yakalamak isterken bir bakmışsınız ciğerleriniz yanıyor.

Ölüm Vadisi, Amerika

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-2

Bu vadide sıcaklık 56 dereceleri buluyor. Kavurucu güneşin altında susuz bir şekilde en fazla 14 saat dayanabilirsiniz.

Danakil Çölü, Eritrea

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-3

50 derecelere ulaşan sıcaklık, aktif volkanlar, toksik gazlar… Ölmek için pek çok neden burada var. Bu turist mıknatısı mekanda rehbersiz gezmek kesinlikle yasak.

Washington Dağı, Amerika

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-8

Washington dağı, dünyanın en güçlü rüzgar rekorunu elinde tutuyor. Bu öldürücü tepede  327 kilometrelere ulaşan rüzgarlar, -40 dereceye düşen sıcaklıklar, sert kar yağışları burayı tam bir ölüm merkezi haline getiriyor.

Sinabung Volkanı, Endonezya

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-7

Sumatra’daki bu aktif volkan pek çok insanı evsiz bırakmaya yetti. En sonra 27 Şubat 2016 tarihinde patlayan bolkan çevresine yaydığı volkanik gazlar ile bölgeyi de zehirli bir hava ile örtüyor. Burayı görmek pek akıl işi değil.

lha da Queimada Grande (Yılan Adası), Brezilya

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-5

Dünyanın en zehirli yılanlarını barındıran Brezilya’nın kıyısından uzak bir yerde bulunan bu ada, pek çok insanın canını almıştır. Brezilya hükümeti bu adaya ziyareti kesinlikle yasaklamıştır.

Madidi Ulusal Parkı, Bolivya

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-9

Görünümü ile insanı etkilese de aslında çok tehlikeli bir yer olduğunu belirtelim. Neden mi? Burada dünyanın en zehirli bitki örtüsü bulunuyor. Küçücük bir dalın kolunuzu sıyırması bile kaşınmalara, baş dönmesine ve komalara sebep olabiliyor. Bir sinek ısırığı türlü mikroplar kapmanıza neden oluyor.

Kamchatka, Rusya

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-1

Bu bölgede bulunan toksik gazlar her canlıyı öldürmeye yetiyor. Bitkiler, hayvanlar bu bölgede barınamıyor. Bu yüzden insanların bu bölgeye girmesi kesinlikle yasak.

Bikini Atoll, Marshall Adası

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-10

Bir cennet adası gibi görünüyor ama aksine burası tam bir radyasyon merkezi. Zamanında yapılan nükleer testler yüzünden halen radyoaktif olan bu ada tüm canlı organizmaları radyasyon sebebiyle ölmelerine sebep oluyor.

Afar Depression, Etopya

turistik-tehlikeli-bilmiyorsan-11

Dünyanın en tehlikeli volkanlarından biri olan Erta Ale vokanı, bölgede sürekli depremlere neden oluyor. Bu bölgede iki adet lav gölü bulunuyor. Bu yüzden bu çevrede bulunmak kesinlikle yasak.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Balayınızda Lego Oynamanıza Sebep Olacak Otel

Bu Resimdeki Tüm Renkleri Görebilen %25 ‘in İçinde misin? TEST