in

Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okumanın 6 Faydası

Kitap okumalısınız! Özellikle toplu taşıma araçlarında neden mi okumalısınız? İşte bu sayacağımız faydalar size kitap okumayı dahada fazla sevdirebilir.

1- Kendinizi geliştirirsiniz

gelisim

Farklı türlerde okuyarak yeni bilgiler edinir, yeni maceralara yelken açar gidip görmediğiniz yerlerde kendinizi bulabilirsiniz.

2- Trafiği ve yolda geçen zamanı dert etmezsiniz

trafik

“Daha çok var”, “5 durak kaldı” gibi dertlere son. Trafiğin sabaha kadar sürmesini, tüm kırmızı ışıklarda durmayı ve hatta evinize veya işinize gitmemeyi bile isteyebilirsiniz. Aman dikkat edin durağınızı kaçırmayın 🙂

3- Karşınızda oturan kişiyle göz göze gelmekten korkmanıza gerek kalmaz

goz

Önünüzde o kadar güzel yazılar varken anlamsız bakışlara maruz kalıp gözlerinizi bakacak yer aramaktan kurtarıp kitabınıza dalabilirsiniz.

4- El kol koordinasyonunuz, vücut dengeniz kuvvetlenir

el

Doğru okuma şekillerine uyduğunuz sürece el kol refleksleriniz artar ve düzenli oturmaya alışırsınız.

5- Canhıraş bir biçimde itelene kalkıla kitap okumaya çalıştığınızı gören duyarlı yürekler, kalkmalarına yakın yerlerini size bırakırlar

images

Öyle anlar gelecek ki okuduğunuz kitabı bırakmak istemeyecek ve okuyup bitirmek için can atacaksınız. Toplu taşıma araçlarının doluluğu bile size etki etmeyecek.

6- Telefonunuzun şarjını bitirmezsiniz

Battery

Sosyal medyalar, oyunlar derken elimizden düşürmediğimiz, “olmasa yaşayamam” diyebilecek kadar hayatımızın bir parçası olan telefonlarımızı kenara bırakmanın tam vakti.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

En Uygunsuz Zamanda Ereksiyon Olanlar

Ne Kadar Dikkatlisin? TEST