in

Telefonunuzu Yakmayacak Olan Uygun Şarj Aleti Nasıl Seçilir ?

Yeni aldığımız telefonlar ile birlikte gelen orjinal şarj aletlerimiz kullanımımıza bağlı olarak belirli bir dönem sonra maalesef ki kablo yada şarj aletinde sorun çıktığından yeni şarj aleti almak zorunda kalıyoruz.

Peki yeni aldığımız şarj aleti orijinal olarak alıyorsak herhangi bir sıkıntı yok, yeni aldığımız cihaz telefonumuza %100 uyumludur. Orijinal şarj aletleri pahalı olduğu için maalesef ki diğer marka şarj aletlerine yöneliyoruz. Diğer marka şarj aletlerine tekrardan fiyat performans dengesi gözümüze çarpıyor. Bu kısımda neye dikkat ediyorsunuz ?

1- Aldığınız Ürün Daha Önceden Test Edilmiş mi ?

Marka bilinirliği gerçekten önemli bir konu. Hem ürünün kalitesi hem de olacak bir sıkıntıdaki müşteri hizmetlerinin ne kadar yardımcı olacağı çok önemlidir.

2- Telefon ve Pilinize Uygun Mu ?

Telefonunuzun iPhone ve Android cihaz olmasına karşı giriş çıkış uçlarında değişiklik oluyor. Bunun haricinde standart pilinizin fabrikasyon olarak belli olan (orjinal şarj aletleri bu değerlere göre yapılmaktadır) Amper ve volt değerine göre şarj edilmesi gerekiyor. Bu sayede piliniz daha uzun süre dayanacak ve daha performanslı olacaktır.

iphone_charger_jose_fonseca

3- Ürün Hakkında İnternette Kötü Yorum Var mı ?

Genelde ürünlerin internet üzerindeki haberlerinden bir çoğu asparagas çıksa da yine de dikkat etmek zorundayız. Telefonların pillerinin çabuk bittiğini, genelde yatağımızın baş ucunda şarj ettiğimizi yada elimizde şarjdayken bile uyuya kaldığımızı düşünürsek bunlara dikkat etmeliyiz. Maalesef ki elektrik ile alakalı olaylarda ölümcül sonuçlar doğurabiliyor.

Bu sıraladığımız 3 maddeye dikkat ettikten sonra diğer markaların şarj aletlerini almanızda hiç bir problem olmayacaktır.

Kendi adıma konuşmam gerekirse ben de birden fazla şarj aleti taşımak yerine Tchibo‘dan aldığım ve gerçekten memnun kaldığım 3 usb çıkışlı şarj cihazı kullanıyorum.

Aynı anda telefon, akıllı saat ve power bank’imi şarj edebiliyorum. Sizlere de tavsiyem benim gibi birden fazla cihaz şarj etmek için ayrı ayrı cihazlar kullanmak yerine tek ve güvenilir bir ürün alabilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Titanik’ in 2 Saat 40 Dakikada Süren Gerçek Zamanlı Batışı

Dünyanın En Tehlikeli Yürüyüş Parkuru Hua Shan Dağı