in

Tek Nefes Tek Yürektiler, Barış İçin Oradaydılar…

Barış için geldikleri Ankara’ da hayata veda eden insanlarımıza ağlıyoruz. Bugüne kadar adını bile duymadıklarımız, yüzünü bile görmediğimiz insanlarımız için yüreğimiz yanıyor.

O güzel insanlardan sadece bir kaçı..

Ailesi ona “Gitme” demişti

ankara_6

Bursa’nın İnegöl ilçesinde mobilyacı Ramazan Çalışkan (26) ailesinin kendisine gitmemesi konusunda ısrarlarına rağmen “Savaşa inat, barış hemen şimdi” mitingine katılmak için Ankara’ya gidenler arasındaydı. Çalışkan’ın cesedini Başkent’e giden yakınları teşhis etti. Aileye başsağlığına giden HDP Bursa İl BaşkanıYüksel Akgün, Çalışkan’ın partilerinin üyesi olduğunu söyledi. Oğullarının ölüm haberini alan acılı aile ve yakın akrabaları Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı. Çalışkan’ ın cenazesi, Bursa’da toprağa verilecek.

 

Doğum Gününde Ölmeye Gitti

ankara_7

Emek Partisi Genel Yönetim Kurulu üyesi Korkmaz Tedik (30) ve HDP Alanya İlçe Eş Başkanı İsmail İşli’nin yeğeni Ebru Mavi, mitinge Antalya’dan gitti. Ölüm haberini alan Tedik ve İşli aileleri gözyaşları içinde feryat etti. Amasya’nın Merzifon ilçesinde yaşayan evli iki çocuk babası emekli Metin Kürkçü’nün (53) dün doğum günüydü. Kürkçü mitinge 18 arkadaşıyla birlikte gitti. Emek Partisi üyesi olan Kürkçü doğum gününde hayatını kaybetti.

 

İki Arkadaş Barış Yolunda Hayata Veda Etti.

ankara_8

Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Gökhan Akman (21) ile arkadaşı Korkmaz Tedik, Denizli EMEP grubuyla birlikte Başkent’e gitti. Patlamada Akman olay yerinde ağır yaralanan Tedik kaldırıldığı hastanede kaybetti. HDP İzmir İl Başkanı Cavit Uğur akşam yaptığı açıklamada, Pir Sultan Abdal Derneği üyesi Hacı Kıvrak ile Halkevleri üyeleriyle birlikte Ankara’ya giden Berna Koç’un hayatını kaybettiğini söyledi.

 

Arkadaşları Onun Yaşaması İçin Çırpındı

ankara_9

Saldırıda hayatını kaybedenler arasında HDP Tokat il teşkilatından il saymanı, aynı zamanda Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Harita Mühendisliği bölümü son sınıf öğrencisi Muhammet Zakir Karabulut da vardı. Tokat’tan arkadaşlarıyla birlikte ‘Savaşa inat, barış hemen şimdi’ mitingine giden Karabulut patlamada ağır yaralandı. Karabulut, arkadaşları tarafından götürüldüğü hastanede öldü.

 

Gözlerinin Önünde Kızları Can Verdi

ankara_4

Şanlıurfa’da öğretmen olan Sidar Çevik ve Nurgül Havin kızlarını da yanlarına alarak mitinge gitti. Sidar ve Nurgül Çevik canlı bomba saldırısında yaralanırken, çocukları Başak Sidar Çevik gözleri önünde feci şekilde can verdi.

 

Analar, Babalar….

ankara_3

Ankara’daki mitinge Mersin’den de katılım büyük oldu. Otobüslerle Başkent’e gidenler arasında Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası üyeleri makinist Bilgen Parlak, makinist Yılmaz Elmascan, 1 yıl önce evlendiği eşi öğretmen Gülhan Karlı Elmascan,Emek Partisi üyesi Şebnem Yurtman ve HDP üyesi Hacı Mehmet Şah ile birlikte Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu üyesi 3 çocuk babası Metin Peşmen hayatlarını kaybetti.

 

Son Selfie

ankara_1

İstanbul’da yaşayan üniversite öğrencisi Dijle Deli ve arkadaşları önceki gün şarkı türkülerle Başkent’e doğru yola çıktı. Otobüste çektiği fotoğrafı “Ankara’ya barış getirmeye gidiyoruz” mesajıyla sosyal medyada paylaşan Dijle bombalı saldırıda hayatını kaybetti.

 

Parti Üyeleri

ankara_2

Patlamada HDP İstanbul 1’inci Bölge 16’ncı sıra adayı Kübra Meltem Molla ile HDP İzmir Karşıyaka İlçe Başkanı Ayşe Deniz de öldü.

Ateş, İzmir’ e de Düştü

ankara_5

Patlamada Tarım Orkam Sen İzmir Şubesi yönetim kurulu üyesi Mesut Mak ile HDP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden mali müşavir Ayşe Deniz vardı. Mak ve Deniz’in ölüm haberleriyle yıkılan aileleri akşam saatlerinde Ankara’ya hareket etti. Mak, 1 kız çocuğu babasıydı.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Genç Kız Cinsiyet Değişimini 3 Yıl Boyunca Her Gün Fotoğrafladı

Kadıköy’ün duvarları renkleniyor