in

Tek Başına Takılmayı Seven İçe Dönük İnsanlar Daha Başarılı Oluyor

Pink Bra

Herkes yaşamları boyunca başarılı olmayı hayallerine kavuşmayı ister. Ancak bunun için doğru zamanda doğru adımlar atmalı, kritik kararlar almaya da çekinmemelisiniz.

Genelde başarı hikayeleri insanların tek başlarına aldıkları radikal kararlardan doğuyor.

Peki bu insanlar neden daha başarılı oluyor? Yapılan araştırmalara göre içe dönük insanlar bu konuda açık ara önde;

Herşeyi Kendi Kafalarına Göre Yapabiliyorlar

Tek başına vakit geçirdikleri zaman başkalarının onayına gerek kalmadan kendi başlarına kararlar alıyor ve başarıya ulaşmak için ne gerekiyorsa onu yapıyorlar. Başkalarının kararları karşılarına çıkamıyor.

Daha Detaylıca Düşünüyorlar

İçe dönük insanlar olayın üzerine iyice düşünmeden asla karar vermiyor. Fikirlerin üzerine daha detaylıca düşünüyor, heyecanlarını koruyabiliyor, başkalarının düşünceleri ile ilgilenmiyorlar.

Daha Fazla Konsantre Olabiliyorlar

Yalnız kalmayı tercih eden insanlar tek başlarına uzun süre geçirdikleri için hedefleri üzerinde daha fazla yoğunlaşırlar. Dikkatlerini dağıtacak şeylerden kolayca sirkelenip kurtulurlar ve yine kendi kabuklarına çekilirler.

Kendi Kendilerini Yönetirler

Tek başına zaman geçirmeyi seven insanlar ne istediklerini bilen tipler olur. Hedeflerine adım adım ilerlemeyi seçerler. Bir sorunu çözmeden diğer sorunu çözmeye başlamazlar. Bir işi yarım bırakmayı sevmezler.

Sıkı Bir Dinleyicidirler

Çok konuşup az iş yapan insanlara karşın, daha çok dinlemeyi severler. Tek başlarına vakit geçirmeyi severler fakat insanları dinlemek için örneğin bir kafeye gidip halkın arasına karışarak onları dinleyip olan biteni öğrenmek ister.

Daha Fazla İş Yaparlar

Etrafındakiler gezip tozarken onlar yaptıkları işte odaklıdır. Yükselmenin yollarını ararlar, çalışırlar. Dışarıda takılan insanlar süper sosyal tipler olabilirler fakat içe dönük insanlar vakitlerini hedefleri için harcamayı seçerler ve çok daha başarılı olurlar.

Farkındalıkları Yüksektir

İçe dönük insanlar düşüncelerinin, duygularının ve hareketlerinin daha çok farkında olurlar. Bu onların kendilerini tartmalarına, adapte olabilmek için nasıl davranmaları gerektiğini ayarlamalarına yardımcı olurlar. Bu özellikleri onlara iş dünyasında da nası davranmaları gerektiği konusunda da çok faydalıdır.

Bu maddelerden sonra tabii ki kendizini eve kapatıp, tamamen izole etmenize gerek yok. Elbette sosyal bir yaşantınız da olacak, eğlenmenize bakacaksınız. Ancak yapılan arşatırmalara göre bazı insanlar için “eğlence” kısmının başarıya ulaştıktan sonra çok daha güzel geleceğini düşünür, bu tırmanma sırasında içe dönüklük çizgilerini korumaya dikkat ederler.

Kaynak: Learning-Mind

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Depresyondaki İnsanın Duymaktan Bıktığı 17 Şey

Emniyet Kemeri Takmak Önemli midir ?