Starbucks, Amerika’ da Alkol Satışına Başlıyor


Starbucks_alkol_2

Dev kahve zinciri Starbucks, geçtiğimiz yıllarda ABD’nin bazı eyaletlerinde pilot olarak içki satışına başlamıştı. Şimdi bunu binlerce mağazaya taşımaya hazırlanıyor. Dış basında yer alan haberlere göre, Starbucks Baş Operasyon Yetkilisi Troy Alstead telefon görüşmesinde binlerce mağazasında Malbec şarabı bulunacağını; öte yandan satışların artmasına yardımcı olacak ürünlerin ilk kez görücüye çıkmasının bir kaç yılı alacağını ifade etti.

 

Starbucks_alkol

Starbcuks, “Starbucks Evenings” adlı bir program kapsamında şarap ve diğer alkol türlerini satacak.

 Alstead yaptığı açıklamada ”Bunu pazarlarda yeterli olana kadar test etmeye devam edeceğiz. Bu üzerinde çalışılan bir program. Biz bu programı mağazalarımıza getirdiğimizde, günün bu saatlerinde satışlarda anlamlı bir artış oluyor.” şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından, Çarşamba günü Starbucks hisseleri yüzde 1,8 yükseldi.

Starbucks_alko1
Starbucks, ABD büyümesini canlandırmak için Alkol, meyve suyu gibi kahve içermeyen çeşitlere odaklanması akıllara ”Türkiye’de de alkollü içecek satışı olacak mı?” sorusunu getirdi.

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Starbucks Türkiye yetkilileri, Kuveyt merkezli Alshaya Grubu’nun Türkiye yatırımı olarak kurulan Shaya grubu tarafından Türkiye’de açılan ve işletilen Starbuks mağazaları için böyle bir durumun söz konusu olmadığını söylediler. Yetkililer Starbucks’ın alkollü içki satışı Amerika’da belirli mağazalarda 2012 yılında pilot olarak başlatılan bir çalışma olduğunun altını çizdiler.

kaynak: the liramilliyet

What's Your Reaction?
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Giriş Yap

Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image