in , ,

Son Durak Filminden Sonra En Çok Travma Yaşadağımız 10 Olay

Son durak filmini izledikten sonra aynı durumlarla karşılaştığımızda aklımıza hep o sahneler geldi. Hep o ölümün kovaladığı ve kimsenin kaçamadığı sahneler…

Bunlar günlük hayatta olabilmesi mümkün, sıradan bir insanın başına gelebilecek şeylerdi. İşte bizi korkutan da buydu. Ve bu düşünceler insana travma yaşatmaya yetiyordu.

İzlemez olaydık diyorduk ama hepsini de izledik işte;

1. Havuz Gideri Korkusu

Bu sahnede havuzun gideri büyük bir çekiş gücüyle suyu hızla çekmeye başlar. O sırada havuzda yüzen genç adam bu girdapa doğru çekilir. Aşırı basınç organlarını ve kemiklerini yerle bir eder. Biz ne yapıyoruz? Havuza değil denize giriyoruz 🙂

son-durak-sahneleri-travma-bilmiyorsan (7)

2. Kafaya Cam Düşme Korkusu

Annesine doğru koşan bir çocuk, vincin taşıdığı bu ağır camın halatlarının kopmasıyla altında kalarak can verir. Günlük hayatta da okumuyor muyuz? Saksı düşüp ölenler bile varken… Bundan pek kaçış yok ama inşaat alanlarının yakından geçmeyin, çatı diplerin yürümemeye özen gösterin.
son-durak-sahneleri-travma-bilmiyorsan (8)

3. Köprü Yıkılması Korkusu

Köprü bakım gördüğü sırada bir anda çatlamaya başlamasıyla dengesi bozularak yıkılmaya başlar. Yüzlerce metre derin sulara doğru… Özellikle bu sahneden sonra İstanbulluların korkusu olmaya başladığını düşünüyoruz. Siz en iyisi deniz yolu kullanın, biz öyle yapıyoruz 🙂son-durak-sahneleri-travma-bilmiyorsan (9)

4. Solaryum Yatağı Korkusu

Solaryumda bronzlaşmak isteyen genç hanım kapağın bozulmasıyla içinden kurtulamaz. Etraftaki ses yüzünden kendisini kimsecikler duymaz. İstediği bronzluktan öte bir renge kavuşur… Hanımların solaryum korkusu artmış olacak ki ayakta solaryuma rağbet gün geçtikçe arttı 🙂son-durak-sahneleri-travma-bilmiyorsan (10)

5. Lazerle Göz Ameliyatı

Lazer ile gözlerini çizdirmek isteyen hanımefendinin peşini ölüm bırakmaz. Doktorun bir iki dakikalığına yanından ayrılmasıyla olay başlar ve bir anda lazerin gücü artarak o güzelim gözlere ışınlarını yollar. Lazersiz göz çizdirebiliyor muyuz?
son-durak-sahneleri-travma-bilmiyorsan (1)

6. Çim Biçme Makinesi

Çim biçme makinesiyle çimleri düzeltirken makinenin içine bir anda taş kaçar. Döner bıçaklar yüzünden taş hızlı bir dönüş yapıp fişek gibi fırlayıp bir hanımın gözüne isabet ederek ölümüne sebep olur. Çim biçme makinelerini görünce olabildiğince uzağından geçmenizi tavsiye ediyoruz 🙂son-durak-sahneleri-travma-bilmiyorsan (2)

7. Roller Coaster Korkusu

Eğlenmek için bindikleri roller coasterın arıza yapmasıyla hayatlarından olan gençlerin acısı. Türkiye’de yurt dışındaki roller coasterlar bulunmasa da yinede yürekleri hoplatmaya yetecek türden var. Hatta pek çok kaza da yaşanmış durumda… Bakımsız görünen eski makinelere binmemeye özen gösterin.son-durak-sahneleri-travma-bilmiyorsan (3)

8. Uçak Korkusu

Rüyasında gördüğü uçak kazasının ardından uçaktan inen çocuk ve ona inanan bir kaç insan bu korkunç kazadan kurtulmuştu. Ancak onlarca kişi can vermişti. Şimdi sizde uçağa binerken “Ya düşerse” sorusu bir önsezi ise?

final-destination

9. Yük Taşıyan Tır Korkusu

Seyahate çıkan bir grup genç kütük taşıyan bir tırın güvenlik halatlarının kopmasıyla kütükler yollara dökülür. Camlarından içeriye giren kütükler hayatlarını alır… Şimdi yolda giderken yük taşıyan tırlardan nasıl da kaçıyorsunuz, değil mi?
son-durak-sahneleri-travma-bilmiyorsan (5)

10. Jimnastik Korkusu

Bir anlık dalgınlık, elektriğin gidip gelmesi sonucu jimnastik yaparken dengesini kaybeden kız yere sertçe düşerek can verir. O zaman biz ne yapıyoruz? Yerleri üç kat minder kaplayıp öyle çalışmaya başlıyoruz!son-durak-sahneleri-travma-bilmiyorsan (6)

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bakış Açınızla Oynayacak Perspektif Yapılar


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u7404578/public_html/wp-content/themes/bimber/includes/post.php on line 1009

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u7404578/public_html/wp-content/themes/bimber/includes/plugins/media-ace.php on line 128

Dove Reklamında Baba Olacağını Öğrenen Erkeklerin Sıcacık Tepkileri