in

Soğuktan Donmak Üzere Olan Çocuğa Bakın Kim Yardım Etti

İnsanlar genelllikle evsiz birini gördüklerinde onunla bir göz teması kurmadan yürüyüp giderler. Bunun sebebi de kendilerinden ya para isteyecek olmaları ya da acıklı hikayelerine üzülmekten çekinmeleridir.

Bir grup film yapımcısı, sokaktaki evsiz insanların, toplumda nasıl dikkat çekeceklerini ve ne gibi tepkiler alacaklarını merak etmişler. Ve sosyal bir araştırma yapmak için kolları sıvamışlar. Bu araştırma beklentilerinin çok ötesine geçmiş. Sokak ortasında 2 saat boyunca yatan ve Soğuktan Donmak Üzere Olan Çocuğa bakın kim yardım etti?

Bazen beklediğini yardım hiç beklemediğiniz bir anda, umulmadık kişiden gelir. Sıradan insanlar, çocuğun problemlerini anlamaz ve görmezden gelirken, evsiz bir adam bu çocuğa gerçek anlamda kucak açtı. Bu nazik davranıştan dolayı da ödüllendirildi.

İnsanlık gerçekten öldü mü? Şaşıracaksınız… Mutlaka İzleyin:  http://bilmiyorsan.com/insanlik-olmesin-yardim-elini-uzat/

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Leave a Reply
  1. Heykellere putlara onlari aydinlatmak için kullanilan paralarla hele zengin leri bir gecelik eglence paralarini verseler ahlaksizligi aydinlik sanan gerizekalilar olmasa böyle durumlar olmaz

    • Müslüman olduğu farz edilen bir ton zengin iş adamı var. İş büyük paraları vermeye gelince onlar da vermiyor zekatını. Fakirin hakkını vermiyorlar. Siz hiç 2 milyon dolar zekat dağıtan birini duydunuz mu? böyle bir şeye denk geldiniz mi? çok mu dedim 200 bin lira dağıtan tanıyor musunuz? bir tanıdığınızdan ya da tanıdığınızın tanıdığından duydunuz mu? iş vaaz vermeye gelince herkes çok cömert maşallah! peki bir halimize bakalım bizim o karnına taş bağlayan peygamberin (s.a.v.) hayatıyla, iftarda yiyeceği yemeği kendi yemeyip misafirine ikram eden damadı(R.A), mallarını mülklerini bağışlayan can dostlarıyla(R.A) ne alakamız var? Siz hala cumhuriyetle, Atatürk le uğraşın he mi? Al işte müslüman memleket burası. Türkiye’nin %90 dan fazlası müslüman . eee? daha fazla aç var daha fazla fakir var burada ? nooldu hacı ? Siyasi gayeyle her haltı kendinize malzeme yapıyorsunuz. Kimsenin Atatürk’ün büstüne taptığı falan yok ama paraya tapanlar da çok. işte sizin müslüman ülkeniz bu. Aydınlığın ne olduğunu ise sizler gibi karanlığa gömülmüş olanlar asla bilemezler.

  2. Her şeyi siyasete bağlamanin yolunu buluyosunuz sorarim size sizlere yakin yoksul yetim öksüz kimse yokmu kaç kişiye yardim ediyosunuz birakin onu her sokakta aç dolaşan kedi köpek vs yaşayan canlilar var kaç tapak yemek veriyosunuz onlara öyle atip tutmayla siyasete bağlamayla olmuyo o işler sen önce kendi etrafindakilere yardim et ondan sonra çamur at etrafa ilk biz elimizden geleni yapalim her koyun kendi bacağindan asilir

  3. İHTİYACI OLANLAR, çocuklar yaşlılar çalışAmayanlar işsizler evsizler gerçekten ihtayacı olanlar o kadar çok ki!!dilendikleri için kızıyoruz dilenmeyene nereden bilelim diyoruz..bizler onlara bakmıyoruz bile.gözümüzün önündeler aslında ama görmüyoruz , onları farketmiyoruz bile.bir an görürsek sorumlu oluruz diye ödümüz kopuyor ve hemen başımızı çeviriyoruz..verip de alıştırmayalım diyoruz..gerçek mi nereden bilelim diyip vicdanımızı rahatlatıyoruz.ama dönüp de kendimize şunu sormuyoruz: PEKİ YA GERÇEKSE?YA GERÇEKTEN ÇARESİZSE? herkese yetemeyiz.ama düşünsenize herkes çevresindeki sadece bir kişiyi kurtarsa???

    • Aynen Ebru Uçum ve Anonim arkadaşlar herkes bir fakirin,kimsesizin elinden tutsa dünyada kimse aç kalmaz.Ama bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı yapıyoruz biz sıcak evlerimizde rahat uyurken kimbilir hangi metruk evlerde hangi izbe yerlerde sessiz çığlık atarak ne hayatlar sönüyor.Herşeyi siyasete bağlamayalım biraz taşın altına kendi elimizi koyalım.Biz kendimizden sorumluyuz bizler birşey yapalım.

  4. Ben videodaki durumdan çok bu durumu bile müslümanlara saldırmaya alet eden insanlara üzüldüm. Asıl sizlere yazık. Eminim zor durumdaki insanlar zerre miktarı umurunuzda değil. Derdiniz düşmanlığınızı kusmak sadece. Bu insanlarla eşit olmamak için muhafazakar iktidarı istemiyorsunuz. Beyazlar olarak üstün olmak ve üstün kalmak istiyorsunuz. Bu yüzden düşmansınız iktidara zaten. Şimdi kalkmış burada iyilik melekliğine soyunuyorsunuz. Kimse yemez artık boşuna çabalamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Bir Köpek İle Oyuncak Ayının Muhteşem Dostluğu

Dans Eden Origami Turnalar