in ,

Sizi Alıp Uzaya Götürecek En Kozmik Ötesi 10 Film

Başınızı kaldırıp gökyüzüne baktığınızda sizde; “Orada neler oluyor acaba?” diyenlerden misiniz?

Yuvarlak bir kürenin üzerinde yaşayıp, ayaklarımızın karaya mıknatıs gibi yapışmış olmasına rağmen bazen yükselip yıldızlara doğru süzülme fikri mantığı kurcalar. Yıldızlara bir tık daha yakın olmak, uzayın o karanlık boşluğunda sessizliğin içinde kaybolmak…

Eğer astronot değilseniz size bu hissi yaşatacak en kozmik 10 harika filmi izlemenizi tavsiye ederim;

 

Yıldızlararası

Interstellar

Uzay filmleri arasında en favorim olan Yıldızlararası filminde kendinizi ölmekte olan Dünyayı kurtarmak adına çıktıkları yolculuklarına boyutlar arası tanık olacaksınız. Özellikle sonu tokat gibi çarpacak. Christopher Nolan kısacası yine döktürüyor.

Prometheus

Prometheus

İnsanoğlunun kökenlerini bulmak adına gittikleri gezegende bilinmezlik içinde sürüklenen tüyler ürperten bir hikaye sizi alıp götürüyor. Ridley Scott’ın yönettiği filmin etkisinden çıkmak biraz zaman alıyor.

 

Marslı

Martian

Mars’a bir görev için giden ekibin bir üyesi öldü sanılarak kızıl gezegende terk ediliyor. Hayatta kalmaya çalışan cesur astronotu kurtarma çalışmaları yürekleri ağıza getiriyor.

 

Yer Çekimi

Gravity

Uzayın derinliklerinde çıtkıkları görevde aksilik üstüne aksilik yaşıyan ekibin hayatta kalma çalışmaları, sanki oksijeniniz tükeniyormuş gibi bir hisse kaptırıyor.

 

Independece Day

Independence Day

Will Smith’in başrolde oynadığı efsane filmde Dünya’mızı kurtarmak adına istilacı uzaylılara karşı açılan savaştaki amasız mücadele sizi patlamış mısır komasına sokabilri.

 

Oblivion

Oblivion

Tom Cruise’un her dakikasında şok etkisi yaratan başarılı bir film olan Oblivion’da insanlık yok olmuş, uzaylı istilası sonrası hayatta kalmış olan iki kişi de yeryüzünden uzaylıları temizlemek için görevlendirilmiştir. Ama Jack kısa sürede hiç beklemediği şeyler keşfetmeye başlar. Bu filmde gerçekten şok etkisi yaratan sürprizlerle dolu.

 

Apollo 13

Apollo 13

Ay’a ayak basmak içn yola çıkan cesur astronotların daha Ay’a varamadan oksijen tanklarının pataması sonucu Dünya’ya acil eri dönüş planları ve NASA’nın astronotlarını kurmarmak adına verdikleri mücadele de kendinizi kaybediyorsunuz.

 

Beşinci Element

The Fifth Element

2200’lü yıllarıda  Leeloo, dünyayı yok etmek üzere olan bu kötülüğün karşısına dikilirerk bu işi kökten çözecek olan 5. elementi armaaya başlar. Bruce Willis ile Milla Jojovich’in oynadığı Luc Besson imzalı bu efsane filmde gerçekliği sorgulayacaksınız.

 

Armageddon

Armageddon

Dünyaya yaklaşmakta olan Dünya’nın sonunu getirecek dev bir göktaşını yok etmek adına NASA ve cesur astronotların amasız mücadelesi. Ben Affleck ve Bruce Willis’in efsane olmuş gişe rekoru bir filmi.

Dünyanın Durduğu Gün

The Day The Earth Stood Still

1951 yılındaki orjinal yapımdan sonra 2008 yılında yeniden çekilen Keanu Reeves’in dünyaya barış getirmek adına dev bir robot ile yeryüzüne inmesiyle olaylar karışır. Keanu Reeves hala Dünya için bir umut olduğunu düşünürken gezgenler arası barış için Dünyanın yok edilme ihtimali insanlığı büyük bir endişeye sürükler.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Dünyanın Son 100 Yıldaki Değişimini Gösteren 30 Fotoğraf

Megan Fox’da Tek Kaşmış Dedirten Ünlülerin Önce ve Sonrası