Size Eski Günleri Hatırlatacak 22 Anı


Hepimiz çocukluk günlerimizi geride bıraktık ama o günlerin hatıraları halen dün gibi capcanlı zihnimizin bir köşesinde.

Bazen küçük bir buse konar yüzümüze hatırladıkça, iç çekeriz, özleriz biraz da. Hepimiz çocuktuk, ergendik zaten, ne olurdu o günlere ara sıra geri dönebilseydik?

İşte hepimizi o günlere götürecek harika anılar;

1. Sony Walkman: Kasetlerimizi bu küçücük kutularda dinlemeye başladığımız günleri ki unutabilir ki?

cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (1) 2. Video Kasetler: Hep birlikte oturup düğün kayıtları, tatil videolarını izlediğimiz, hepimizi ekrana kilitleyen mucizevi akıllı kasetler.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (2) 3. Alf: Esprileriyle, muzurlukarıyla, kedi aşkıyla bizi kahkahalara boğan, soluksuz izlediğimiz Alf dizisi.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (3) 4. Boğaza Yapışık Kolyeler: Genç kızların vazgeçilmezi, moda patlamasına sebep olan plastik, ucuz ama bir o kadar favori olan kolyeler.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (4) 5. İlginç Şekil: Herkesin bakıp çizmeye çalıştığı ama aslına çok basit bir yönteminin olduğunu öğrenince şok olunup daha sonra kitapların her bir köşesine çizilen bu efsane şekil.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (5) 6. Parlament Sinema Gecesi: O zamanlarda en seçkin filmlerin yayınlandığı, tüm ailenin başına kilitlendiği film kuşağı.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (6) 7. Adam Olacak Çocuk: Hepimizin çok sevdiği Barış Manço’nun küçücük çocuklar ile şarkılar söyleyip oyunlar oynadığı, ( bende katılmıştım 🙂 ) insana neşe patlaması yaptıran o zamanların en harika televizyon programı.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (7) 8. Tasolar: Cips paketlerinin içinden çıkan, resmen bağımlılık yaptıran tasolar. Çocuklar sırf farklı tasoları bulabilmek adına paket paket cipsleri götürürdü 🙂cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (8) 9. Sanal Bebek: Onunla uyuyup uyanılan, yemeyip yedirilen, içmeyip içirilen, onu uyutmadan uyumayan bir nesil geçti. Ölünce göz yaşlarına boğulup yas tutan bir nesildi…cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (9) 10. Koosh Adlı Dikenli Top: Anahtarlıkları süsleyen, derslerde elden ele stres topu gibi gezen, çocukların elinden düşmeyen dikenli oyuncak top.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (10) 11. Windows Ekran Koruyucu: Uzun süre işlem yapılmayınca devreye giren, kusturma amaçlı yazılmış bir ekran koruyucu sistemi. Sanki bir şey çıkacakmış gibi dikkatle bakılan ama sonunda bembeyaz bir suratla midesi bulanan bir nesil geçti…cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (11) 12. Tarkan: Tarkan’nın palyaço pantolonuyla beyin yıkayan ‘Kıl Oldum Abi’ şarkısı.

tarkankloldumabi
13. Monami Boya Seti: Büyük küçük herkesin bayıldığı, en güzel renklerin sadece bu sette varolduğuna inanıldığı, çıt çıt açılma sesiyle herkesin gıpta ile baktığı boya seti.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (13) 14. Kokulu Kağılar: Küçük kızların daha çok biriktirebilmek için birbirlerini parçaladığı, tenefüslerdeki kağıt değiş tokuş çılgınlığı, kokusu kaçmasın diye defter aralarına sıkıştırılan unutulmaz bir akım, kokulu kağıtlar.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (14) 15. Toz Leblebi: Yutunca ölüm tehlikesi ile burun buruna gelinen, boğaza kaçan, ‘Yusuf’ kelimesi ile coşulan muhteşem icat.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (15) 16. Troller: Saçları yıkanan, taranan, örülen, topuz yapılan, fosforlu kalemler ile boyanan, anahtarlıklarda boy gösteren unutulmaz bebekler.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (16) 17. Tutti Frutti Şov: Çin Çin! Güzel ablaların yürek hoplatan şovları ile büyüyen bir nesildik.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (17) 18. Cine 5 Şifreli Yayını: Ters bakınca şifresiz görüldüğüne inanılan, gözleri kısıp bakınca bir şeylere benzetilen o gizemli yayınlar.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (18) 19. Jumbo Boy İlk Telefonlar: Nasıl bir şeytani icattır ki bu, kablosu olmadan telefonla konuşuyorduk! Birde melodileri vardı ki bazen resmen beste yapardık. cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (19) 20. Çim Adamlar: Bir evlat gibi bakılan ama her defasında hüsranla son bulan çim adam aşkı. Hep suyunu fazla koymuştuk zaten!cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (20) 21. Damgalar: Defter ve kitapların her bir köşesine basılan, arkadaşta görünce “Şuraya bir tane basar mısın? Seninkide güzelmiş.” diyerek kıskançlık yapılan renkli damgalar.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (21) 22. Beverly Hills Çizgi Dizi: Entrikalı, neşeli, o limuzinin arkasındaki havuza akıl sır erdirilemeyen unutulmaz bir çizgi film.
cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (22)

 

Content Protection by DMCA.com

Yorum

Bi' Tepki Ver Bakalım
Berbat Berbat
0
Berbat
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Facia Facia
0
Facia
Komik Komik
0
Komik
Geyik Geyik
0
Geyik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Size Eski Günleri Hatırlatacak 22 Anı

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Tür Seçin
Kişilik Testi
Bilgi Testi
Anket
Makale
Liste
Geyik
Resim

Send this to friend