in

Size Eski Günleri Hatırlatacak 22 Anı

Hepimiz çocukluk günlerimizi geride bıraktık ama o günlerin hatıraları halen dün gibi capcanlı zihnimizin bir köşesinde.

Bazen küçük bir buse konar yüzümüze hatırladıkça, iç çekeriz, özleriz biraz da. Hepimiz çocuktuk, ergendik zaten, ne olurdu o günlere ara sıra geri dönebilseydik?

İşte hepimizi o günlere götürecek harika anılar;

1. Sony Walkman: Kasetlerimizi bu küçücük kutularda dinlemeye başladığımız günleri ki unutabilir ki?

cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (1) 2. Video Kasetler: Hep birlikte oturup düğün kayıtları, tatil videolarını izlediğimiz, hepimizi ekrana kilitleyen mucizevi akıllı kasetler.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (2) 3. Alf: Esprileriyle, muzurlukarıyla, kedi aşkıyla bizi kahkahalara boğan, soluksuz izlediğimiz Alf dizisi.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (3) 4. Boğaza Yapışık Kolyeler: Genç kızların vazgeçilmezi, moda patlamasına sebep olan plastik, ucuz ama bir o kadar favori olan kolyeler.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (4) 5. İlginç Şekil: Herkesin bakıp çizmeye çalıştığı ama aslına çok basit bir yönteminin olduğunu öğrenince şok olunup daha sonra kitapların her bir köşesine çizilen bu efsane şekil.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (5) 6. Parlament Sinema Gecesi: O zamanlarda en seçkin filmlerin yayınlandığı, tüm ailenin başına kilitlendiği film kuşağı.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (6) 7. Adam Olacak Çocuk: Hepimizin çok sevdiği Barış Manço’nun küçücük çocuklar ile şarkılar söyleyip oyunlar oynadığı, ( bende katılmıştım 🙂 ) insana neşe patlaması yaptıran o zamanların en harika televizyon programı.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (7) 8. Tasolar: Cips paketlerinin içinden çıkan, resmen bağımlılık yaptıran tasolar. Çocuklar sırf farklı tasoları bulabilmek adına paket paket cipsleri götürürdü 🙂cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (8) 9. Sanal Bebek: Onunla uyuyup uyanılan, yemeyip yedirilen, içmeyip içirilen, onu uyutmadan uyumayan bir nesil geçti. Ölünce göz yaşlarına boğulup yas tutan bir nesildi…cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (9) 10. Koosh Adlı Dikenli Top: Anahtarlıkları süsleyen, derslerde elden ele stres topu gibi gezen, çocukların elinden düşmeyen dikenli oyuncak top.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (10) 11. Windows Ekran Koruyucu: Uzun süre işlem yapılmayınca devreye giren, kusturma amaçlı yazılmış bir ekran koruyucu sistemi. Sanki bir şey çıkacakmış gibi dikkatle bakılan ama sonunda bembeyaz bir suratla midesi bulanan bir nesil geçti…cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (11) 12. Tarkan: Tarkan’nın palyaço pantolonuyla beyin yıkayan ‘Kıl Oldum Abi’ şarkısı.

tarkankloldumabi
13. Monami Boya Seti: Büyük küçük herkesin bayıldığı, en güzel renklerin sadece bu sette varolduğuna inanıldığı, çıt çıt açılma sesiyle herkesin gıpta ile baktığı boya seti.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (13) 14. Kokulu Kağılar: Küçük kızların daha çok biriktirebilmek için birbirlerini parçaladığı, tenefüslerdeki kağıt değiş tokuş çılgınlığı, kokusu kaçmasın diye defter aralarına sıkıştırılan unutulmaz bir akım, kokulu kağıtlar.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (14) 15. Toz Leblebi: Yutunca ölüm tehlikesi ile burun buruna gelinen, boğaza kaçan, ‘Yusuf’ kelimesi ile coşulan muhteşem icat.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (15) 16. Troller: Saçları yıkanan, taranan, örülen, topuz yapılan, fosforlu kalemler ile boyanan, anahtarlıklarda boy gösteren unutulmaz bebekler.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (16) 17. Tutti Frutti Şov: Çin Çin! Güzel ablaların yürek hoplatan şovları ile büyüyen bir nesildik.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (17) 18. Cine 5 Şifreli Yayını: Ters bakınca şifresiz görüldüğüne inanılan, gözleri kısıp bakınca bir şeylere benzetilen o gizemli yayınlar.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (18) 19. Jumbo Boy İlk Telefonlar: Nasıl bir şeytani icattır ki bu, kablosu olmadan telefonla konuşuyorduk! Birde melodileri vardı ki bazen resmen beste yapardık. cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (19) 20. Çim Adamlar: Bir evlat gibi bakılan ama her defasında hüsranla son bulan çim adam aşkı. Hep suyunu fazla koymuştuk zaten!cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (20) 21. Damgalar: Defter ve kitapların her bir köşesine basılan, arkadaşta görünce “Şuraya bir tane basar mısın? Seninkide güzelmiş.” diyerek kıskançlık yapılan renkli damgalar.cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (21) 22. Beverly Hills Çizgi Dizi: Entrikalı, neşeli, o limuzinin arkasındaki havuza akıl sır erdirilemeyen unutulmaz bir çizgi film.
cocuklugu-hatirlatacak-seyler-bilmiyorsan (22)

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Bu Masada Yemek Değil Beklemek Popüler

30. Doğum Gününde New York’u Bikiniyle Gezen Özgür Kız