in

Sinema oyuncusu Sırrı Elitaş hayatını kaybetti

Sırrı Elitaş gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Yeşilçam’dan bir yıldız daha kaydı… Bir süre önce beyin kanaması geçiren Sırrı Elitaş, Üsküdar Çamlıca Erdem Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Elitaş, tedavi gördüğü hastanede saat 00.00 sıralarında hayatını kaybetti.

1137865_f8854321b9bf9592ad92e5eb9b1db141

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Ünlü oyuncu Sırrı Elitaş’ın cenazesi ikindi namazına müteakip Üsküdar Karacaahmet Hacı Şakirin Camii’nde kılındı. Cenazeye Sırrı Elitaş’ın ailesi, komşuları, oyuncu arkadaşları ve sevenleri katıldı. Cenazede oyuncu Sırrı Elitaş’ın sevenleri gözyaşlarına boğuldu. Elitaş’ın cenazesi kılınan namazın ardından defnedilmek için Karacaahmet Mezarlığına götürüldü.

1137865_8604e387b56adbd352c5d5d35db16b2e

.

“BABAM ‘TÜRKİYELİYİM’ DERDİ”

Elitaş’ın kızı Seda Harmancı, “Babam dağların kralıydı. Kral gitti. Bizim imparatorumuzdu, herkesin imparatoruydu. Ayakta dururken gövdesinden korkarlardı. Adam gibi adamdı. Herkese baş sağlığı herkese rahmet diliyorum. Herkesi ve Türkiye’yi çok severdi. Babam hiç memleketini söylemezdi. ‘Türkiyeliyim’ derdi. Bende öyle diyorum artık” ifadesini kullandı.

“ABİM YEŞİLÇAM İÇİN 60 YIL MÜCADELE ETTİ”

Emektar oyuncu Sırrı Elitaş’ın kardeşi Mehmet Zeki Elitaş, “Çok üzgünüz. Bütün dostlara sevgiler saygılar sunuyorum. Benim abim 60 yıl Yeşilçam’da mücadele etti. Onu yalnız bırakmadıkları için eşlerine, dostlarına saygılar sevgiler sunuyorum” dedi.

“İSMİMİZİ ÖLÜNCE ÖĞRENECEKLER”

Sırrı Elitaş ile rol arkadaşlığını da yapan oyuncu Yavuz Karakaş ise, “Malum, yüzümüzü tanırsınız ancak isim olarak bilinmeyiz. Sırrıcığım ile bir hayli filmlerimiz var. Sayısını bilemiyorum ama 15-20 tane oldu. Kendisi çok sevdiğim birisi. Ben geçenlerde Sırrı Elitaş’ın ismini öldüğü zaman öğrenecekler demiştim. Bende öldüğüm zaman benim ismimi Türk milleti o zaman öğrenecek. Emektarların kaderi böyle” diye konuştu.


unlu-oyuncu-hayatini-kaybetti-6147031
SIRRI ELİTAŞ KİMDİR?

Sinema hayatına Öztürk Serengil’in kendisini Üsküdar’da seyyar satıcılık yaparken keşfetmesiyle başlayan Sırrı Elitaş, o gün itibariyle itibariyle 600 civarı filmde rol almıştır. Senaryo yazarlığı ve yönetmenlik kariyerini “Yetimlerin Türküsü” adlı filmde 1986 yılında yaşamıştır.Aynı zamanda Sırrı Elitaş, 2008 yılında İpekyolu Film Festivali’nde Emek Ödülü’ne layık görülmüştür.2010 yılına kadar aktif olarak yer aldığı kamera önünden 24 Temmuz 2010’da beyin kanaması geçirmesiyle uzak kalmıştır.
Sırrı Elitaş, Kemal Sunal ile oynadığı”Sosyete Şaban”, “Davaro” ve “Deli Deli Küpeli” filmlerinde aldığı roller ile izleyicilerin aklında yer etmiştir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Vurur Yüze İfadesi Bu Söz Herkesin Dilinde Bi Tanesi

Satıldığına İnanamayacağınız En Ürpertici Çocuk Oyuncakları