in ,

Sınavında Başarısız Olan Otizmli Çocuğa Gönderilen Hüzünlü Mektup

Lansbury Bridge Okulu ve Spor Koleji’nde okuyan 11 yaşındaki Ben adlı otistik bir çocuk, girdiği SAT sınavında başarılı olmayınca öğretmeni tarafından aldığı mektup herkesi göz yaşlarına boğdu.

otistik-cocuk-mektup-bilmiyorsan-2

Böyle harika insanlar varmı gerçekten bu dünyada?

Ben, okulunda girdiği SAT sınavında başarılı olamayınca öğretmeni Ruth Clarkson’ın gönderdiği mektup o hüznü alıp götürdü. Öğretmeni mektubunda kısaca şöyle diyordu;

“Bu sınav yalnızca senin çok azını ölçebilir…”

SAT sınavındaki tutumun ve başarını kutlamak için sana bu mektubu yazıyorum. Okula geldiğinden beri harika işler başardın. Ancak bu sınav yalnızca senin çok azını ölçebilir. Sen pek çok beceri kazandın ve sahip olduğun yeteneklerini geliştirerek en büyük başarıyı gösterdin.

SAT sınavının ölçemedikleri;

Artistik yeteneklerin, takım çalışma uyumun, büyüyen özgürlüğün, kibarlığın, fikirlerini ortaya koyman, spor becerilerin, arkadaş ilişkilerin, gelişimin, yeteneklerini geliştrimen, müzikal becerilerin…

Bu farklı yeteneklerinin karşısında çok mutlu olduğumuzu ve bunların seni çok farklı bir çocuk yaptığını bilmeni isteriz. Seni değerlendirdiğimiz asıl bu özelliklerine baktığımızda seni harika bir genç adam yaptığını söylemek isteriz. Bravo Ben, seninle gurur duyuyoruz.

otistik-cocuk-mektup-bilmiyorsan-3 otistik-cocuk-mektup-bilmiyorsan-1

(Boredpanda)

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Gelmiş Geçmiş En Büyük Kahin : Nostradamus ve 1999-2025 Kehanetleri

Türkiye’yi Sarsan Geceden Geriye Kalanlar – Darbe Girişimi