in

Simpson Ailesinin 6 Maddede Geleceği Tahmin Ettiğinin Kanıtı

Simpsonların dünyanın en efsanevi çizgi dizisidir. 25 senedir süren, (yani benimle yaşıt o.O ) olan bu çizgi dizi halen havasından ve kalitesinden hiçbir şey kaybetmedi ve sevenleri de gitgide çoğalmaya devam ediyor.

Simpson ailesi son hızla ekranları süslemeye devam ederken göze çarpan bir kaç küçük detayın gelecek hakkında ilginç ipuçları verdiği farkediliyor.

İşte bu ilginç ve doğru tahminler;

1. 9/11 Faciası

simpson-ailesi-gelecek-bilmiyorsan6

Simpsonların 1997 yayınlanan bir bölümünde, bir kitap kapağı 9 ve ikiz kulelerin 2 rakamını oluşturmasıyla 9/11 ‘i meydana getirmişlerdi. Simpsonlar bu olayı çok önceden tahmin etmişlerdi.

2. Iphone

simpson-ailesi-gelecek-bilmiyorsan5

1994 yılında yayınlanan bir bölümde Apple dijital asistan ile alınan notlar cihazın ekranında beliriyordu. Cihazda ise hiç tuş bulunmuyordu ve tamamen dokunmatikti. O yıllarda ise telefonların hepsi tuşluydu ve Apple’da tuşları telefondan nasıl atılacağını düşünüyordu. Bu dijital asistan geleceğin aletiydi.

3. Ebola Virüsü

simpson-ailesi-gelecek-bilmiyorsan4

Simpsonların bir bölümünde Martha’nın elindeki kitap Ebola virüsü ile ilgili bilgiler içeriyordu. Ebola virüsü ise 2014 yılında şiddetli bir şekilde dünyaya yayıldı.

4. 3 Boyutlu Yazıcı

simpson-ailesi-gelecek-bilmiyorsan3

Simpsonların bir bölümünde Martha’nın çektiği fotoğraf bir anda 3 boyutlu bir hal alıyordu. Bu 3 boyutlu yazıcıları andırıyordu.

5. Mutasyon Geçiren Sebzeler

simpson-ailesi-gelecek-bilmiyorsan2

Bir bölümde tarlada bulunan domatesler radyasyondan etkilenerek parlamaya başlıyordu. Bunun aynısı 2011 yılında Japonya’da yaşandı. Radyasyondan sebzeler mutasyon geçirmişti.

6. Farmville Çılgınlığı

simpson-ailesi-gelecek-bilmiyorsan1

Bir bölümde sanal çiftçilik çılgınlığı ile ilgili bir teknolojiden bahsediliyordu. İleriki yıllarda Farmville bir virüs gibi insanlığı sarmıştı.

Tabi ki Donald Trump

simpson-trump

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Caner Demir

Hayatı delik deşik eden ve de dökülen saçlarımın ortaya çıkardığı karizmatik halimle eşi benzeri olan bir adamım bende...

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Karnı Okşanan Fok Balığın Yavru Köpek Edası

78. Yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz