in

Sık Sık Görülen Rüyaların Merak Edilen Anlamları

Gözlerinizi kapatıp uykuya dalınca insanoğlu başlar şarj olmaya. Ama rüya aleminde yoktur bir kontrolümüz, kayboluruz bilinç altının derinliklerinde.

Rüyalar tıpkı masallara dönüşür; düşerken, kaçarken uyanınca da devam eder o heyecan, stres. Peki ne anlama gelir o rüyalar, bilir misiniz?

Yapılan araştırmalara göre bazı rüyalar geleceğe dönük önsezilerden oluşabilir veya insanın kendisi ile ilgili bazı durumlar hakkında yorumlar içerebilir.

Bu yüzden rüyalardaki bazı sembolleri görmezden gelmemek gerekir.

1. Düşmek

Rüyada düştüğünüzü görmek kontrol kaybına ve tehlike anlamına gelir. Bu çok yaygın bir rüya türüdür. Pek çok insan düştüğünü görür ve tam yere çarpmadan önce aniden uyanılır. Düşmek hayatınızdaki bazı seçimlerin tehlike arz ettiğini ve tehlikeli durumlar ile karşılaşabileceğinin anlamına gelir.

2. Kedi

Rüyada kedi görmek derinliklerde bir yerde kedilere karşı büyük bir hayranlık beslediğinizi gösterir. Ruhani bir aydınlanma ve bir güç anlamına gelir. İnsanın kendine olan güveninin artmasına ve büyük bir uyanış anlamlarını taşır.

3. Diş

Olgunlaşma ve sağlık ile ilgili anlamlar taşır. Rüyalarda yaygın olarak diş kırılmaları ve diş dökülmeleri görülür. Bu ölüm ve yaşlanma korkusu anlamlarını taşır. Bu korkuyla savaşmanın en iyi yolu hayatı dolu dolu yaşamak ve pozitif düşünmektir.

Diş ile ilgili sorunlar insanın dış görünüşü ile ilgili sıkıntıları olduğunun da anlamına gelir.

4. Karınca

Rüyada karınca görmek çalışma hayatı ile ilgili sorunlar olduğunun anlamına gelir. Ya da günlük hayatınızda sizi rahatsız eden olayların meydana gelebilececeğinin anlamını taşır.

5. Saç

Cinsellik ve özgürlük anlamlarını taşır. Rüyada saç görmek cinselliğin ön plana çıkacağını gösterir. Farklı insanlar arzuladığınızı, farklı kimseler ile tanışmak istediğinizi belirtir. Uzun saçlar görmek özgürlük sembolüdür. Bazı kısıtlamalardan kurtulacağınız anlamına gelir.

6. Su

Rüyada su görmek, hırs, risk ve akıcılık anlamlarını taşır. Büyük hedeflere ulaşmak adına riskli kararlar alınacağının göstergesidir Risk korkutucu olabilir fakat bu tip tehlikeli adımlar hayata yeni bir bakış açısı sağlar. Akıcılık ve kolaylığın belirtisidir.

7. Uçmak

Rüyada uçmak cesaret, salınma ve pozitifliğin göstergesidir. Uçmak hayatınızda büyük değişiklikler doğuracak radikal kararlar alınacağını anlamlarını taşır. Ayrıca bazı sorunların da kısa zamanda atlatılacağını gösterir. Pozitif düşünceler de beraberinde gelecektir.

 8. Yol

Rüyalarda yollara düşmek, yol görmek; kader ve yolculuklar anlamına gelir. Yollar; hayatta bazı şeylerin basite indirgenmesi gerektiğini anlatır. İnsanın kendi yolculuğuna ve kendi kaderine odaklanması gerektiğini gösterir. Her kim kendi yoluna ve kendi kaderine korkmadan inanırsa muhteşem olaylar ile karşılaşacağına inanılır.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Sadece Harry Potter Hayranlarının Anlayacağı 20 Durum

Damak Tadımıza Hakaret Eden 10 Dondurma Çeşidi