in

Seyahat Ederken Yanımıza Neler Almalıyız ?

Seyahat ederken gittiğimiz yer yabancı olduğu için aslında olabilecek bir çok şeye karşı tedbirli gitmeye çalışırız. Yanımıza aldıklarımızı da ona göre seçmeye çalışırız. Aklımızda hep benzer sorular “ya orada ihtiyacım olursa” ya da bir şey unuttunuz gibi geliyorsa bu listeye bakarak yola çıkın

1- Filtreli Suluk

7-71wg3XolYsL._SL1500_-610x897
İlk olarak açıkçası genel yaşam kaynağımızdan başlamak istedim. Yaşamımızı devam ettirmek için gereken en temel şey su. Gittiğimiz yerlerde dışarıdan su alabileceğimiz yerler olmazsa LifeStraw filtreli suluk hayatımızı kurtaracak ve bize içilebilir su verecektir.

2- Ayakkabı

8-Asolo-Avalon-610x610

Gittiğiniz ve yaptığınız spora göre seçtiğiniz ayakkabı çok önemli düzeyde diyebiliriz. Bütün gün yaptığınız spor yada yürüyüşte ayağınızda ayakkabının su geçirip geçirmemesi yada hava alıp almaması çok önemlidir. Gideceğiz ortama göre rahat bir ayakkabı seçimi yapmalısınız.

3- Sırt Çantası

sirt-cantasi-1

Yaptığınız uzun yürüyüş yada yolculuklarda en iyi arkadaşınız olacak sırt çantasını seçerken gerçekten seçici davranmalısınız. Çantanızın işlevselliği ve rahatlığı çok önemlidir. Uzun seyahatlerde belden ve göğüsten bağlanabilen çantaları tercih etmelisiniz. Her türlü ihtimale karşı çantanızdaki eşyaların ıslanması yada zarar görmemesi için çantanız için yağmurluğu da yanınıza almalısınız.

4- Polar Havlu

9-91K-RVrOLwL._SL1500_-610x610

Çantanız ne kadar hafif olursa o kadar az yorulur ve efor sarf edersiniz. Polar havlular az yer kaplıyor, çok hafif, çabuk kuruyor ve inanılmaz su emici. O yüzden polar havluyu kesinlikle tavsiye ediyoruz.

5- Solar Powerbank

solar-powerbankk

Çıktığınız seyahatte çoğunlukla güneşli yada güneşi görebilme ihtimaliniz var olduğunuzu düşünüyorsanız yanınıza almanızı tavsiye ettiğim bir ürün. Güneş enerjisi ile kendini şarj ettiği için siz yürüşünüzü yaparken o şarj olacaktır. Genelde bu tip power bankler suya toza karşı dayanıklı olduğu için rahat edeceksiniz.

6- İsviçre Çakısı

6-81yRr13sAKL._SL1500_-610x594

Sizi bir şeylerden koruyamaz ama anlık üzerindeki bir çok değişik işlevsel araçla size her türlü zaman da yardımcı olacaktır.

7- Acil Durum Bilezik Seti

4-91dtNZHzB-610x458

Acil durum bilezik seti aslında kendi şık ama inanılmaz işlevsel ve kullanışlı bir bilezik. Üzerindeki ip ile halat, olta, düdük,pusula ve çakmak taşı bulunuyor. Zor zamanlarda gerçekten harikalar yaratacak bir ürün.

8- Islak Mendil

16-71r7a39nL-610x447

Gerek hijyenik gerek de elinizi yüzünüzü silmek için olmazlarsa olmazlardan.

9- Kamera

gopro-hero4

Birbirinden heyecan dolu ve değişik zamanlarda çekmeniz için hafif şarjı uzun giden bir aksiyon kamerası.

10- Laptop

20-91rrlAEJybL.-610x351

Devamlı bu tarz seyahatlere çıkıyor ve benim gibi laptop olmadan asla!  diyorsanız size önerim hafif kullanışlı şarjı uzun süre giden bir laptop yanınızda olmasıdır.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Uber Bisiklet Sahipleri İçin Hizmet Başlattı

Dünya Turundaki Adam Annesine Gönderdiği Mesajlar ile Ana Kuzusu İlan Edildi!