in ,

Sevgililer Gününün Tasarruflu Olanı Makbuldür

Birazdan okuyacaklarınız herkese hitap etmeyebilir ancak ekip arasında yaşananlar ele alındığından,

“Gerçek Olaylardan Esinlenilmiştir.”

Başlayalım;

Dünyada “Sevgililer Günü” adı altında kutlanan özel bir gün bulunmaktadır. Bazılarına göre bu çok gereksiz bir gün olsa da, her iki tarafta içten içe bu gün için ‘özel’ bir şeyler bekler. “Aman ne gerek var?!” demeyin. Emin olun, beklerler.

Ancak tıpkı Dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz de ‘Fırsatçılar Ülkesi’ olması sebebiyle 14 Şubat demek ticari anlayışı aşmış olan insanlar için ‘aşıkları kazıklama‘ günü olarak tanımlanabilir.

Bu gün için özel planları olan çifte kumrular her geçen yıl deneyim kazanarak bir sonraki sevgililer günü için masaya yatırdıkları plan ve projelere dayanarak Şubat’a kalmadan Aralık sonunda harekete geçerler. Nasıl mı?

Madde 1 – HEDİYE

Heryerde kırmızı, kalpler fışkırmış, tüylü ve sevimli dekorların olduğu dükkanlar… Direk akla sevgililer gelir. Dükkanın önünden geçen kişiyi içeriden bir şeyler dürter ve dükkana doğru adımını atar. Dükkan sahibi hoş bir ses tonuyla “Hoş geldiniz” der. Karnında buluşturduğu ellerini hafifçe ovuşturup sizi ‘Sevgililer Gününe Özel’ indirimli bölüme yöneltir…

Ama bu arkadaş öyle acemi değil, yılların deneyimi var. Dükkan sahibine şöyle pis bir bakış atıp hızla uzaklaşır, o sadece Aralık ayında aldığı hediyenin fiyatını kıyaslamak için dükkana uğramıştır.

Madde 2 – YEMEK

Sevgililer günü aç geçecek değil ya, sevgilinin kalbine giden yol kesinlikle midesinden geçer. Bu yüzden birlikte romantik bir mekanda yemek planları akıllardan geçer. Romantik derken? Mum ışığı, klasik şarkılar, loş ışıklar, belki masada gül yaprakları, kalpler… Tabi yanında bir sürü çift, kikirdemeler, aşk fısıldaşmaları, hediyeleşmeler, vıcık vıcık tipler… O Sevgililer Gününe Özel menü de ne? O nasıl bir fiyat yahu?

Neyseki genç aşıklar bu işi çoktan çözmüştür. Sevgililer günü büyüsü bozulmasın diye kutlama yemeklerini bir veya iki gün önceden yemişlerdir. Onlar şimdi şaraplarını yudumlarken sıcacık evlerinde romantik bir film izliyorlar.

Madde 3 – OTEL

Bu sevgililer gününde farklı bir şeyler yapmak isterler ve baş başa romantik bir gece fikri akılları çeler. Hayallere dalınır; el ele şık bir otel kapısından girip o ‘romantik’ odaya doğru yola çıkılır. Eller sımsıkı tutuluyor, kalpler pır pır atıyor. Yatağın üzerinde taze gül yaprakları, baş uçlarında yanan kokulu mumlar, kalp şeklinde çikolatalar…

Çıkışta kol gibi fatura, yemek dahil değil, su içseniz 1 kilo kıyma parası!

“O parayla sonra yurt dışına çıkarız yahu!” diyerek çifte kumrular Sevgiller Günü sonrası o gece biriktirdikleri para ile tatile çıkarlar.

Madde 4 – ÇİÇEK

Taze aşk mı, ölümsüz aşk mı? Sevgilisini bir buket gül ile taçlandırmak isteyen beyfendinin gözlerine kırmızı kadife yapraklar dolar. Çünkü kırmızı güller pek çok işe yarar; karşı tarafı gülümsetir, yüzünü sevinçten pembeleştirir, hatta yüzüne kan getirir! Hoş bir öpücük ile ödüllendirilmeyi de sağlar.

Ama o gün alınacak çiçek yerine daha sonra sevgiliye MAC’ten ruj alınır. Gül kırmızısı rengi… Bu yüzden sevgiliye çiçek yerine, çiçekli bir çerçevedeki fotoğrafını hediye edilir. Ölümsüz en şık hediye…

Madde 5 – TAKI

Çiçek ölümlü ama takı ölümsüzdür, diyerek mücevher dükkanın önünden geçerken çok fena tahrik olunur. Sevgililer Gününe özel %50 indirim afişleri de cezbeder. İçeriye adım atılır ve dükkan sahibi hemen gülümser ve ışıldayan o takılara doğru yöneltir. Fiyatlar, indirimler havada uçuyor! Ama o ne ister; kalp mi ister, melek mi? Kalın zincir mi?

Bunlar inmiş fiyatlar mı?! Rahat olun, adam olayın farkında. Çoktan almıştır takıyı, o sadece adres sormak için Sevgililer Gününde dükkana girer.

Madde 5 – YURTDIŞI

Romantizmin, RO’ sundan bahsedilirken hemen biri bağırır: PARİS! Sevgililer gününde yurt dışı denilince hemen Paris hayalleri kurulur. Ancak uçak biletlerinden tutun kalacak otellerin de fiyatları çoktan tavan etmiştir. Uzun uzun Paris resimlerine bakılır ve Sevgililer Gününden bir veya iki hafta öncesine biletler alınır. Daha az parayla daha çok gezilir.

Sevgiller gününün tasarruflusu makbuldür, o gün dışarıda çok atraksiyon yapmayın, bekleyin sonra doya doya eğlenin.

Bir dost.

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun!

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Çocuklarda Dikkat Eksikliğini Yenmenin Bilimsel 3 Yöntemi

Dünya’daki En Gizemli Beş Yer