in

Satın Almak İstemeyeceğiniz Otomobiller

Carophile sitesinin hazırlamış olduğu satın almak istemeyeceğiniz 9 otomobil;

Scion IQ

scion-iq-680x450Bu otomobili, sadece şehir içinde kullanmak istiyorsanız ve park sorunum olmasın diyorsanız kötü bir seçim olmayacak. Ancak güvenlik sizin için önemli ise dikkat etmeniz gereken noktalar var. Denge, ağırlık ve sağlımlık konusunda sıkıntıları var. Hava yastıkları olmasına rağmen yetersiz. Hızlanmak için oldukça fazla bir gürültü çıkarıyor ama ses var görüntü yok. Yanınızdan geçen araçlar sizin moralinizi bozabilir. İç döşemelerinde sınıfının diğer modellerine göre daha kabul edilebilir ölçüde plastik kullanılmış. Şehirler arası yolculuklar da tercih etmeyeceksiniz şehir içinde kullanım da tercih edilebilir.

 

Smart fortwo

smart-for-two-680x450Uzun yollar araba olmadığını söyleyebiliriz. Otoyollarda sürmek için de güvenliği yetersiz. Hız konusunda da yetersiz olan Smart fortwo, yakıt tüketimini de sizi memnun etmeyecek. Ufak tefek görüntüsü ile park konusunda sorunsuz. Bu otomobile bu kadar yüksek fiyat ödemek doğru mu? Karar sizin.

 

Chevrolet Spark

Chevrolet-Spark-680x450Ekonomik ve küçük görüntüsü cazip olsada satın almak için iki kez düşünmeniz gerekiyor. Aile arabası olarak düşünüyorsanız bunun için konforsuz bir yapısı var. Gürültülü bir motora sahip olan Chevrolet Spark, malzemelerinin kalitesinde de cimrilik yapmış. Uzun yol için uygun olmadığı gibi satmak istediğinizde para kaybınız fazla olacaktır.

 

Dacia Duster

dacia-dusterİlk bakışta oldukça güçlü ve sağlam bir imaj veren Dacia Duster, aslında birçok insanını şaşkına çeviren bir özelliğe sahip. SUV görüntüsündeki otomobil de klima yok. İç ve dış yapısında fazla plastik kullanılmış. Görünüş olarak bu fazla rahatsız etme de hasar alma riski çok yüksek. Ayrıca debriyajının sertliği de sizi rahatsız edebilir.

 

Hyundai i10

hyundai_i10-680x450Bu otomobili almaya kararlıysanız göze almanız gereken önemli noktalar var. Öncelikle konfor anlayışınızı değiştirmelisiniz. Yakıt tüketimini önemsememeniz lazım. Ve sert direksiyondan hoşlanıyor olmalısınız. Güvenlik ise söz konusu bile olmamalı. Uzun yollara çıkmak için yetersiz olacağı gibi satmak istediğiniz de çok para kaybınız sizi çok üzecektir.

 

Dodge Grand Caravan

Dodge-Grand-Caravan-680x450Minivan benzeri bir araç düşünüyorsanız bu size yetersiz gelecektir. Uzun boylu ve uzun bacaklı araç sahipleri, aracın yeterli uzunluğu olmadığından şikayetçi. Ve arka koltuklarda da aynı problem mevcut. Engebeli yollarda sürüş konforu da iyi değil. Bu kadar paraya daha iyilerini alabilir misiniz? Yine karar sizin..

 

Mitsubishi Mirage

mitsubishi-mirage-680x450Fiyatın uygun olması onu çekici kılsa da, durup bir düşünün deriz. Hızlanma ile ilgili sorunları bulunuyor. Fazla plastik kullanımı zaten aracın fiyatını bu kadar makul kılıyor. Arka bölümü (bagaj ve arka koltuk) çok sıkışık ve yeterli alan yok. Uzun yollarda konfor sağlamıyor. Sınıfına göre yine de çok kötü değil.

 

Mini Countryman

Mini-Countryman-680x450İlk olarak, otomatik şanzıman ile ilgili bir sorunu var. Bu arabayı test eden kişiler otomatik vitesin çok yavaş olduğunu söylüyorlar. (düz viteslerde böyle bir sorun yok.) Bagaj kapasitesi ise çok etkileyici. Dikkatli incelendiğinde hiç fena durmayan Mini Countryman, fiyatı ise çok yüksek. Bu fiyata alınabilecek farklı modellere de bakmalısınız.

 

Volkswagen Beetle

Volkswagen-Beetle-680x450Volkswagen Beetle, diğerlerinin sorununu paylaşıyor ve uzun yolda konfor sağlamıyor. Şehirler arası uzun yolculuklara çıkmıyorsanız sizin için yeterli olacaktır. Düz vites modeli, otomatik vites modeline göre çok daha iyi bir seçenek olacaktır. Eğer bir Beetle tutkunu değilseniz, bu fiyat aralığında daha iyi araçlar bulabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Harrison Ford’ un Kullandığı Uçak Düştü

Bir Köpek İle Oyuncak Ayının Muhteşem Dostluğu