in ,

Sana “Kilo mu Aldın?” Dediler, Büyük Hata Yaptılar

Arkadaşlarla toplanacaksınız. Hava çok güzel, ve yazlıklar ortaya çıktı! En sevdiğiniz pantolonunuzu giyeceksiniz ama o da ne? Biraz kilo mu aldınız? Pantolon olmuyor galiba.

Aynaya baktınız da resmen dev gibi hissettiniz. Ne biraz kilosu?

Kötü hissettiniz. Kışın kazak, sweatshirt falan anlamadım tabi dediniz. Pişmanlık sardı içinizi. 

Üzerinize olan herhangi bir şeyleri geçiriverdiniz üzerinize. Moral yerlerde. Diyet değil su yok su dediniz! Bu yağlar gitmeli…

Kızlarla buluştunuz. Uzun da zaman geçmiş. Çok özlemişsiniz birbirinizi. Ama bir anda…

– Kız, kilo mu aldın sen? – Kim, ben mi?! Bana da Sinem çok kilo almış gibi geldi ama. Ayy…

Kime dedi o? Size mi dedi? Çok severdiniz Damla’yı da… Ah demeseydi keşke… İyi kızdı…

Şirkette yemeğe çıktınız. Siparişler hava uçuyor. Hamburger, tortilla, çıtır tavuklar… Ama siz? “Bir salata lütfen.” Veya karpuz iyidir, şişirir hem. “Karpuz var mı?”

Yandan bir ses… “Kız ne oldu sana? Diyette misin? Kaç kilo almışsın hadi hadi söyle…” Yoo, yeter artık.

Hiç bozulduğunuzu, damarınıza basıldığını belli etmezsiniz. Sıkıldınız bu kilo yorumlarından ama! “Yok ya ne kilosu, kendimi koruyorum, yaz geldi. Ağır yemek yiyemiyorum öyle. Fazla tıkıyor. Öyle kilom fazla da değil zaten…” Kilonuzu asla söylemezsiniz. Bu bir sır. 

“Bak yanların falan biraz çıkmış, iyi yapıyorsun. Tatilde perde açılıyor zaten. Şimdi reklamlar asıl film o zaman vizyona giriyor kızım. (Hep birlikte atılan gürültülü bir kahkaha) Bende bikinimi Seki Friko’dan aldım 36 beden, tenime çok uydu rengi he bide-“ Neydi bu sözler? 3. dünya savaşı 36 bedenlerle 38 bedenler arasında mı çıkmalıydı?

İçinizdeki bastırdığınız kötü kadın ortaya çıkmak için savaşır: “Bikinin düğüm olsun inşallah! Tam koşarken düşsün rezil ol! O hamburgeri çıkarama emi! O bikini ile pişti olursun umarım! Onun deseninden erkek donu yaparlar inşallah!” 

– Güle güle giy canım, yakışır. Ayneen, koruyorum kendimi. Sıkıntı yoook.

“Kaç beden giyiyordun?” diye sorarlar. Hata. “Ben mi?”

“Ya kemiklerimde biraz iri o yüzden belim şu kadar cm. Ama etim sıkıdır. Kollarım falan sallanmaz. Gıdığım da yok. Pantolon da leğen kemiklerimden kapanmıyor.” Bahaneler akıyordur kafanızdan…

Bir dakika ya? Sıkıldınız sizde bu kilo muhabbetlerinden. Sizin üzerinize gelmelerine izin vermeyin.

– Kaç kilo olduğum çok mu önemli? Fark eder mi? Ben her halimle güzel ve mutlu hissediyorum. Asıl ben geçen gün senin Face’te eski bir fotonu gördüm Kim Kardashian’ın vücudunun ters hali sende varmış. O göbek neymiş öyle. Azimliymişsin gerçekten. Neyse, haydi sipariş verelim. Ne yiyordun? Hamburger mi?

– Tamam ya kızma. Hayret bir şey… Şey bende salata alayım…

– İki salata lütfen!

Zafer sizindir. Kilo konusu uzunca bir süre kapanmıştır. İnatla sizi vurmaya çalışanların hakkından geldiniz. Bahanelere gerek yok zaten…

Siz her halinizle güzelsiniz. Hiç takılmayın böyle şeylere…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Down Sendromlu Çocuğunu Uçuran Bir Baba

En Yaratıcı Ürün Paketleri