Sahibinin Hayatını Kurtaran Köpek Yolanda


Hayvanlar aleminin sevimli üyelerinden köpekler genelde şirinlikleri ve zekalarıyla bilinirler. Bu kervana katılan Köpek Yolanda sahibinin hayatını kurtardı.

Golden retriever cinsi olan Yolanda bir hizmet köpeği. Philadelphia ‘da yaşayan 60 yaşındaki kör sahibinin evinin yanmaya başladı. Özel bir yöntem ile 911 i arayan Yolanda sahibinin hayatını duman zehirlenmesi ile hayati tehlikesi olmadan kurtardı. Daha önce de 2013 yılında eve giren hırsızları da aynı şekilde 911’e bildiren Yolanda tam bir kahraman 🙂

Maalesef ki Türkiye’de yeterli düzeyde hayvan barınağı olmadığı olsa bile bakımları için destek bulamadıkları için her sene binlerce hayvan telef oluyor. Aynı şekilde sokakta yaşayan yine yüzlerce hayvan telef oluyor. Lütfen bu konuda biraz duyarlı olalım. Kapıların önüne yapılan boş alanlara yapılan derme çatma kulübelere sığınan bu canlıları bu soğuk günler de anlayışlı olalım. Vereceğiniz bir şişe süt bir kap yemek sizde bir şey eksiltmeyecektir. Altlarına üzerlerine sereceğiniz eski yırtılmış kıyafetleriniz için sizden bir şey eksilmeyecektir. Bu konuda vicdanlı ve anlayışlı olmanızı umut ediyorum.

What's Your Reaction?
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
1
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Giriş Yap

Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image