in , , ,

Sadece Uçma Korkusu Olanların Anlayacağı 12 Şey

Dünyada 3 kişiden 1’i uçmaktan korkuyor. Ancak istatistiklere göre karada ölme ihtimali havada ölme ihtimalinden çok daha yüksek! Trafik kazalarının sayıları bile uçak kazalarından kat kat daha fazla. Üstelik uçak kazaları gün geçtikçe, teknoloji geliştikçe daha da azalıyor. Teknik arızalar haricinde terörist saldırıları veya pilot hataları sebebiyle de uçakların düşebildiğini göz önünde bulundurmakta fayda var.

Ama kimse sizi anlamıyor, değil mi? Korkuyorsunuz işte!

Uçmaktan korkanlar kendi içlerinde büyük bir savaş verirler. Sizde büyük bir savaş veriyorsunuz… Ama uçaktan korkunuzu yenmeniz için sizi sakinleştirmeye çalışan insanlar kafanızdaki şu 12 düşünceyi asla anlayamıyor ki…

1. Günler Öncesinden Uçak Heyecanı Başlar

Seyahat zamanı yaklaştıkça heyecan artar, kendinizi o demir yığının içinde hayal etmeye başlarsınız. Hele bir gece öncesinden uyuyamazsınız!

2. Aşırı Yüksekte Hissedersiniz

Uçarken, “Bu kadar yüksekten uçmamız şart mı?” diye düşünüp durursunuz. Sanki alçaktan uçarsa daha güvende hissedeceksiniz ya…

3. Büyük Uçak İyidir

Küçük uçak size konserve kutusu gibi gelir ama büyük uçak sanki düşmeyecekmiş gibi sağlam durur. Bu yüzden büyük uçakları tercih edersiniz.

4. Uçak Hazırlanırken Pür Dikkat İzlersiniz

Uçağa binmek üzereyken kontrollerinin yapıldığı sırada pür dikkat uçağa bakarsınız. Binerken bile şöyle bir göz gezdirirsiniz, patlağı çatlağı var mı diye…

5. Hep Bir Sorun Vardır

Uçuş sırasında bir koku duyarsınız, bir duman görürsünüz, değişik sesler duyarsınız. Hep uçakta bir sorun varmış gibi heyecan yaparsınız.

6. Herkes Size Batar

Bunca insan nasıl böyle rahat olabiliyor diye düşünürsünüz. Bir tek korkan siz misiniz yahu? Hele uyuyanlara tahammül edemezsiniz!

7. Havayolunun Kaza Haberlerine Göz Atarsınız

Uçacağınız havayolunun geçmişini araştırır, kaç kez düştüğünü veya problem yaşadığını öğrenmeye çalışırsınız. Sicili kabarık hava yolunu tercih etmezsiniz!

8. Hava Kötüyse Plan Yatar

Hava kötüyse; yağmur, şimşek, kar, fırtına… Bilirsiniz ki kötü hava koşulları sebebiyle düşen uçak çok olmuştur. Bu yüzden bile bile ölüme gitmek istemezsiniz. Mümkünse ertelemeye çalışırsınız.

9. Pilot Tam Bir Aptaldır!

Uçuş sırasında bir anda sağa sola doğru manevra yapan pilot, gözünüze uçmayı bilmeyen dangalağın tekidir! “Bu uçak böyle mi kullanılır!” “Al, pisti kaçırdı işte!”

10. Deniz ve Kara Yolları Candır

Uçaktan korkuyorsanız, günler bile sürse eğer aceleniz yoksa deniz veya kara ulaşımını tercih edersiniz. Onca eziyete razı olursunuz.

11. Uçak Bir Dandik Gelir Gözünüze

Bineceğiniz uçağın modelini araştırıp hangi yılda üretildiğini ve satın alındığını araştırırsınız. Eski ise kesin düşecek gözüyle bakar, heyecanı 10 kat arttırırsınız.

12. Kendinizi Uçak Zorunda Hissedersiniz

Uçmaktan çok korkuyorsunuz ama bu seyahati yaparak korkunuzu yeneceğinizi düşünürsünüz. “Bunu yapmak zorundayım!” düşüncesi veya korkularınızla yüzleşmeniz uçuş korkunuzu ortadan kaldırmayacaktır, emin olabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bir İnsanın Yalan Söylediğinin 20 Bariz Kanıtı

Minyonlar Filmi Hakkında Bilmediğiniz 12 Önemli Şey