in ,

Sabahleyin Yataktan Zor Kalkanlar İçin 8 Ayıltıcı Tavsiye

Sabahları alarm çalınca tüyleriniz diken diken oluyor, alarm için kullandığınız o melodiden nefret ediyorsanız; 5 dakika diyerek işe geç kalıyor, yataktan sürünerek çıkıyorsanız bir kaç sorununuz var demektir.

Öncelikle düzenli uyku ardından bir kaç ayıltıcı hamle ile kısa zamanda kendinize geleceksiniz;

alarm-sabah-uyanmak-bilmiyorsan

1. Ertele Seçeneğinin Olmadığını Farzedin

Alarm çalınca hemen kalkamıyor ve 5 dakika daha düşüncesi içinde alarmı erteliyorsanız, geç kalktıkça artan trafiği, stresinizi, kahvaltı için sürenizin kalmayacağını düşünün. Siz uyudukça kalkmanız daha da zorlaşacak.

2. 4-5 Saat Uyku Yetmez

Sabah kalkamamanızın en büyük sebebi geç yatmanızdır. 4-5 saat uyku vücudunuzu dinlendirmez. Bu yüzden erken yatın, en az 7-8 saat uyuyun, o zaman zımba gibi kalkacaksınız.

3. Erken Uyanırsanız Geri Yatmayın

Diyelimki alarmınız 6:00’a kurulmuş ama siz alarm çalmadan saat 5:40 gibi kalktınız. O 20 dakikaya yazık olmasın diyerek uyumaya devam etmeyin, hemen o yataktan çıkın. Hazır uyanmışken yola koyulun.

4. Haftasonları da Erken Kalkın

“Bir haftasonum var uyuyayım” demeyin. Uyku düzeniniz, “düzenli” bir şekilde devam etsin. Beyninizi bu düzene alıştırın, erken kalkmaya otomatik olarak başlayın.

5. Zıplayın

Uyandıktan sonra hızla enerji dolmak için yataktan çıkar çıkmaz olduğunuz yerde hafif hafif zıplamaya başlayın. Uykunuz jet gibi açılacak. Ancak dikkat edin, başınız dönmesin.

6. Esneyin

Uyanınca yatakta esnemek hareketleri yapın. Yavaş hareketlerle her bir kasınızı nazikçe esnetin, gerilin. Bunu bir egzersiz olarak düşünün. 5 dakikanın sonunda ayıldığınızı hissedeceksiniz.

7. Camı Açın

Uyanınca camı açın ve ciğerlerinize oksijeni çekin. Hava nasıl olursa olsun, derin derin nefes alın ve hızla kendinize gelmeye başlayın.

8. Su İçin

Uyanınca bir bardak su içmek resmen uykunun panzehiri gibi görev görüyor. Oda sıcaklığındaki bir bardak su sizi ayıltmaya yardımcı oluyor.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

İşe Geç Kalınca / Kaytarmak İsteyince Bu Yalanlar Hayat Kurtaracak

Evlat Edinilen Çocuklardan Göz Dolduran Mutluluk Pozları