Renklerin Ev Dekorasyonundaki Önemi ve Ruh Haline Etkileri


Renkler, iç tasarımda büyük rol oynar. Renk paletleri kullanarak evlerimizde farklı atmosferler yaratmak isteriz. İnanması zor ama mobilyalarımızın, duvarlarımız renkleri ile motivasyonumuz, huzurumuz etkilenebiliyor.

1- Siyah

renkler-anlami-ruh-hali-1

Son derece güçlü bir renktir. Basit olduğu kadar sonra derece zariftir. Salon veya yatak odası için kesinlikle tercih edilmemelidir. Ancak ev-ofis veya ofis ortamında kullanımı seçkin bir görüntü verir. Ancak fazladan aydınlatmaları unutmamanız gerekir.

 

2- Beyaz

renkler-anlami-ruh-hali-2

Zarif, sakin ve çekingen bir renktir. Canlı bir iç dünyanın yansıması değildir. Temiz ve rahat bir ortamın vazgeçilmezidir.

 

3- Mor

renkler-anlami-ruh-hali-3

Mor, cinsel isteği arttırır. Özellikle yatak odalarında tercih edilmelidir. İç mekanlarda gri tonlarıyla beraber kullanılmalıdır.

 

4- Mavi

renkler-anlami-ruh-hali-4

Serinlik veren bir renktir. Su ve havayı temsil ettiği için banyolarda sıklıkla kullanılır. Mavinin yumuşak tonları ve lacivertler yatak odalarının dekorasyonlarında da kullanılabilir. Turkuaz ve beyazın birlikte kombinasyonu kusursuzdur.

5- Yeşil

renkler-anlami-ruh-hali-5

Çok az renk yeşilin tazeliği ve canlılığı ile rekabet edebilir. Aynı zamanda yeşilin sakinleştirici ve rahatlatıcı özelliği bulunur. Oturma odalarında ve yata odalarında kullanmak akıllıca olur.

6- Kahverengi

renkler-anlami-ruh-hali-6

Rustik iç mekanların vazgeçilmezi. İç mekanlarda sıcak ve rahat bir ortam sağlar. Güvenilirlik ve huzur duygusu verir.

7- Kırmızı

renkler-anlami-ruh-hali-7

Kırmızı, tutku ve enerjinin rengidir. Oturma odaları için çok uygundur. Ama kırmızı zehirlenmesi yaşamamaya dikkat edin.

8- Pembe

renkler-anlami-ruh-hali-8

Tasarımcıların en sıkıntı yaşadığı renk. Kadınsı bir renk olarak algılanan pembe, erkekler tarafından kullanımı reddediliyor. Pembenin birçok tonuyla lüks ve temiz görüntü yakalamak mümkün. Ve kız çocuklarının odalarının vazgeçilmezidir.

9- Turuncu

renkler-anlami-ruh-hali-9

Sıcak ve keyifli bir renktir. Ve iştahı kabartır. Oturma odalarında kullanımı ziyaretçileri evinde hissettirir. Mutfakta kullanımında fayda vardır.

10- Sarı

renkler-anlami-ruh-hali-10

Eğlenceli ve parlak bir renktir. Aksesuarlarda ve halılarda sarı tonları kullanmak çok başarılı olur. Ancak duvar gibi geniş mekanlarda sarı kullanmak sıkıntı yaratır.

Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image