PowerBank Nedir ? PowerBank Neye Göre Alınmalıdır ?


Akıllı telefonlar artık hemen hemen herkes de mevcut. Peki sizde artık elinize şarj aleti ile dolaşmaktan ve priz aramaktan sıkıldıysanız hayat kurtarıcınız powerbank’ler.

Peki PowerBank’ler nedir ve neye göre almalıyız ?

Telefon alırken artık 1500 TL altında pek telefon bulmak mümkün değil. Ama PowerBank satın alırken aynı cömertlikte maalesef olamıyoruz ve para dan kaçıyoruz. Power bank alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerin başında telefonunuzu ne kadar şarj edeceği ve ürünü ne kadar kullanabileceğinizdir. Popüler telefonların başında gelen Iphone serisinin ortalama batarya olarak 1800 mAh (Mili Amper- Saat)  olarak baz alabiliriz Piyasada en ucuz olarak satılan 2600 mAh olan powerbankler telefonunuzu ortalam bir kere şarj edebilir. Android telefonlardan baz alırsak Sony Xperia Z3 ‘ün ortalama bataryası 4100 mah civarıdır. Bu tip bir cihaza 2600 mAh lik bir powerbank alırsak yarım bile belki şarj edebiliriz.

powerbank-1

Powerbank satın alırken aslında hesap çok basittir. Telefonunuzun batarya mAh’ını internetten kolayca bulabilirsiniz. Kaç kere şarj etmesini istiyorsanız;

Satın alacağınız powerbank mAh – Telefonunuzun mAh = Kaç kere şarj edecek olarak bulabilirsiniz. Tabi bu hesabın doğru çıkması için satın alacağınız ürünün markası da önemlidir. Bilindik markalar haricinde satın alacağınız ürünlerde bu performansı beklemeniz yanlış olacaktır. Marka olarak tavsiyede bulunursak;
“Tp-Link,Philips, Sony,Celestron, Duracell,Ttec,Samsung, GP,” gibi markalar haricinde başka marka almanızı tavsiye etmiyorum. Ürün olarak da rahat etmek istiyorsanız 5600 mAh altında ürün almanızı tavsiye etmiyorum.  Aşağıda iki tane kullandığım ve memnun olduğum ürünlerin linklerini de paylaşmak istedim. Aynı ürünleri farklı yerlerde daha ucuza bulabilirsiniz. Bu konuda biraz araştırma yapmanız gerekebilir 🙂 Son tavsiye olarak telefonunuzu ve kendinizi düşünüyorsanız ve powerbank  alacaksanız paradan kaçmamanız.

Tp-Link için Buradan
Sony için Buradan

Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
1
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
1
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
2
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
Budur Budur
3
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image