in

PowerBank Nedir ? PowerBank Neye Göre Alınmalıdır ?

Akıllı telefonlar artık hemen hemen herkes de mevcut. Peki sizde artık elinize şarj aleti ile dolaşmaktan ve priz aramaktan sıkıldıysanız hayat kurtarıcınız powerbank’ler.

Peki PowerBank’ler nedir ve neye göre almalıyız ?

Telefon alırken artık 1500 TL altında pek telefon bulmak mümkün değil. Ama PowerBank satın alırken aynı cömertlikte maalesef olamıyoruz ve para dan kaçıyoruz. Power bank alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerin başında telefonunuzu ne kadar şarj edeceği ve ürünü ne kadar kullanabileceğinizdir. Popüler telefonların başında gelen Iphone serisinin ortalama batarya olarak 1800 mAh (Mili Amper- Saat)  olarak baz alabiliriz Piyasada en ucuz olarak satılan 2600 mAh olan powerbankler telefonunuzu ortalam bir kere şarj edebilir. Android telefonlardan baz alırsak Sony Xperia Z3 ‘ün ortalama bataryası 4100 mah civarıdır. Bu tip bir cihaza 2600 mAh lik bir powerbank alırsak yarım bile belki şarj edebiliriz.

powerbank-1

Powerbank satın alırken aslında hesap çok basittir. Telefonunuzun batarya mAh’ını internetten kolayca bulabilirsiniz. Kaç kere şarj etmesini istiyorsanız;

Satın alacağınız powerbank mAh – Telefonunuzun mAh = Kaç kere şarj edecek olarak bulabilirsiniz. Tabi bu hesabın doğru çıkması için satın alacağınız ürünün markası da önemlidir. Bilindik markalar haricinde satın alacağınız ürünlerde bu performansı beklemeniz yanlış olacaktır. Marka olarak tavsiyede bulunursak;
“Tp-Link,Philips, Sony,Celestron, Duracell,Ttec,Samsung, GP,” gibi markalar haricinde başka marka almanızı tavsiye etmiyorum. Ürün olarak da rahat etmek istiyorsanız 5600 mAh altında ürün almanızı tavsiye etmiyorum.  Aşağıda iki tane kullandığım ve memnun olduğum ürünlerin linklerini de paylaşmak istedim. Aynı ürünleri farklı yerlerde daha ucuza bulabilirsiniz. Bu konuda biraz araştırma yapmanız gerekebilir 🙂 Son tavsiye olarak telefonunuzu ve kendinizi düşünüyorsanız ve powerbank  alacaksanız paradan kaçmamanız.

Tp-Link için Buradan
Sony için Buradan

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

iPhone’u Olanların Sürekli Yaşadıkları 12 Sinir Bozucu Durum

Bugün Su İçtiniz mi ?