in

Pinokyo Masalının Gerçek Sonu Nasıldır?

Çocukluğumuzda dinlediğimiz, okuduğumuz ve çocuklarımıza da aktardığımız Pinokyo masalının sonu hiç de bildiğimiz gibi değil. Carlo Collodi’ nin yazdığı ve bizim bildiğimiz masal, Mavi Peri’ nin gelip Pinokyo’ u gerçek bir çocuğa dönüştürmesiyle son bulur. Ama masalın gerçek sonunda Pinokyo idam edilir.

pinnochio_hanging

Nasıl olur da çocuk masalında böyle bir son olabilir diyoruz. Burada çocuklara verilen acımasız mesaj, eğer düzgün davranmazsan, yalan söylersen, aileni üzersen ÖLÜRSÜN. Bu kötü sona, Disney el atınca masal çocukların sevdiğini bir hal alır.

43ff7dffa2e73e69fd1b8347d3ed927c

Pinokyo’ nun orjinal versiyonunda “Jiminy” adlı cırcır böceği Pinokyo’yu babasına karşı kötü davranmaması konusunda uyarır, ve buna öfkelenen Pinokyo alır çekici cırcır böceğinin kafasını parçalar.

 

 

 

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Çocuklarımıza Trafikte Nasıl Örnek Oluyoruz?

Sevimli Bulldog Igor Tek Başına Kalırsa