in ,

Partnerinizle Yılda 1 Defa Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Şey

Zaman çok hızlı akıp gidiyor ve ilişkilerde bu zamanın yorgunluğunda kaybolabiliyor. İlişkinizin daha güçlü olması ve zamanınıza değer katmak sizin elinizle. Eşinizle, yılda bir defa yapmanız geren listesine şöyle bir göz atın…

1- Sadece sizin ve partnerinizin olduğunu kısa bir yolculuğa çıkın.

Yanınızda arkadaşlarınızın veya akrabalarınızın olmadığı kısa romantik bir yolculuk aşkınızı alevlendirir. İleride çocuklarınızın olabileceğinizi düşünerek bu yolculuğu en zevkli şekilde değerlendirin.

 

2- Senede bir defa ayrı ayrı tatile çıkın.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki uzun süreli ilişkilerde, birbirlerinden ayrı geçirilen 4-7 günlük tatillerin dönüşünde ilişki hız kazanıyor.

 

3- Yıldönümlerine ve doğum günlerine özen gösterin.

Çiftler birçok şeyi beraber yapmaktan çok zevk alırlar. Ama bazı zamanlar vardır ki biraz daha özen isteyen anlar vardır. Doğum günleri ve yıldönümleri de o günlerden sayılır. O günlerin unutulması ufakta olsa bir hediye alınmaması belli etmese de karşı tarafı incitir. Bütçe sıkıntınız var ise ay ışığında bir yürüyüş, işyerine yapılan küçük bir süpriz, sıcak bir not ilişkinizde fark yaratır.

4- Yılda bir defa şık bir yere yemeğe gidin.

Şık bir restaurantta en son ne zaman yemek yediniz veya göz göze en son ne zaman dans ettiniz? Eğer hatırlayamıyorsanız, dışarıya çıkmanın zamanı gelmiş demektir.

 

5- İşlerinizi bir günlüğüne devredin.

Ortak hayatta ev işleri paylaşılmalıdır. Ama yılda bir defa yaptığınız işleri birbirinizden devralın. Birbirinizi daha çok anlamanıza yardımcı olacaktır.

 

6- Yılda bir defa ilk buluştuğunuz yerde yeniden buluşun.

Ruh eşinizle karşılaştığınız ve keyifli vakit geçirdiğiniz “o” yerde yeniden buluşun. Birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi göstermek içi harika bir mekan olacaktır.

 

7- Yılda bir defa aşk mektubu yazın.

Duygularınızı yazmak, söylemekten daha kolaydı. Sıradan mektuplarını bir kenara bırakın. Mesela, eşinizin size dokunduğu anlarda neler hissettiğinizi, onun sizi nasıl mutlu ettiğini yazın. Hata edepsiz mektuplarla ilişkinizi alevlendirin.

 

8- Eşinize özel bir şeyler yapın.

Sanatçı olmasanız bile, sizin imzanızı taşıyan eşinize özel birşeyler yapın. Mesela, muhteşem bir et yemeği, veya leziz bir tatlı. Veya yazabiliyorsanız bir şiir veya sizi anlatan karikatürler. Elinizden ne gelirse artık.

 

9- Onun hakkında bilmediğiniz birşey öğrenip, sürpriz yapın.

Zaman içerisinde unutulan bir sürü eğlenceli anılar vardır. Akrabalarından, arkadaşlarından, partnerinizle ilgili komik, eğlenceli anılarını dinleyin. Veya çocukluk hayallerini öğrenin.

10- Yılda bir defa birlikte meditasyon yapın.

Araştırmalar, meditasyon yapmanın ,beyinde aşk ile ilgili aynı nöronları çalıştırdığı ortaya çıkardı. Birlikte meditasyon yapmak, beyninizde dopamin hormonu salgılamanızı sağlar. (Dopamin: mutluluk hormonu)

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Copların, Gaz Bombalarının Konuştuğu, Cerattepe Direnişinin 10 Madde İle Açılımı

13 Sayısı Neden Uğursuzdur Sorusunun Cevabı