in ,

Paris’te Gezilmesi Gereken Yerler

Paris… Fransa’nın göz bebeği. Dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan Paris yılda ortalama 30 milyon turist ağırlıyor. Muhtemelen sizde bu ortalamaya dahil olmaya hazırlanıyorsunuz. O zaman gitmeden önce size Paris’te mutlaka uğramanız gereken 10 yeri tanıtalım;

1. Eyfel Kulesi

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (1)

Paris’e gidip Eyfel’e çıkmamak, şöyle kuleyi arkanıza alıp bir selfie çekmemek olmaz. Ancak Eyfel kulesine çıkmak 16 euro civarında olduğunu hatırlatalım ve oluşabilecek upuzun kuyruklardan kaçınmanız için sabahın ilk ışıklarında kuleye çıkmanızı tavsiye ederiz.

2. Seine Nehrini Tekneyle Gezmek

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (9)

Seine Nehri’ni yaklaşık 1 saatlik bir tekne turu ile gezerek Paris’i şöyle bir panoramik olarak görmüş olursunuz. Seine nehri gezisi için tekneleri nehir kenarındaki ilgili gişelerden yaklaşık 13 euroya bilet alarak gerçekleştirebilirsiniz.

3. Louvre Müzesi

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (8)

Şöyle bir Mona Lisa’ya bakıp çıkacağım demek için değil kısa da olsa şöyle bir turlamanızı tavsiye ederiz. Salı günlerinde müzenin tamamen kapalı olduğunu belirtmek isteriz.

4. Şanzelize Caddesi

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (7)

Dünyanın en ünlü caddelerinden olan Şanzelize’de şöyle bir turlayıp bol bol fotoğraf çekin. Dünyaca ünlü moda markalarının dükkanlarına da göz gezdirebilirsiniz.

5. Disneyland

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (6)

Her yaş için bir eğlence merkezi olarak bilinen Disneyland’de muhteşem uzun kuyruklar ile karşılaşacaksınız. Muhtemelen sabah ilk açıldığı sırada giderseniz daha rahat bir şekilde hareket edebilirsiniz. Giriş ücreti ise 90 euro civarında.

6. Ressamlar Tepesi

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (5)

Kendi portrenizi yaptırabileceğiniz, bir zamanlar Pablo Picasso gibi dünyanın en ünlü ressamların çalışmalarını yaptığı bu noktayı sakın atlamayın.

7. Grevin Balmumu Müzesi

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (4)

Madam Tussaud’ın müzesine gidemedim bari buna gideyim diyebilirsiniz. Avrupa’nın en eski balmumu müzesinde dünyaca ünlü simaları görebilirsiniz.

8. Kabare Şovları

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (3)

Paris’e gelip kabareye gitmemek olmaz. Moulin Rouge, Lido Şov veya Crazy Horse gibi mekanlara gidip 100 euro ile 400 euro arasında değişen fiyatlar ile unutulmaz şovlar ile Paris ziyaretinizi tamamlayabilirsiniz.

9. Bahçeler (Jardin des Tuileries, Jardin du Luxembourg, Jardin des Plantes)

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (2)

Parisin en önemli bahçelerini ziyaret etmeden, çimlere uzanıp akşam üstü sevdiceğinizin kollarına şarabınızı yudumlamadan bir Paris ziyareti olamaz.

10. Lezzet Durakları

pariste-gezilmesi-gereken-bilmiyorsan (1)

Paris’in sokaklarında kaybolarak gördüğünüz pastanelerden daha önce hiç tatmadığınız tatları deneyin. Akşam yemeği için ünlü hamburgercilerin cirit attığı bölgelerde karnınızı doyurun. Ancak şöyle bir tavsiyemiz var, kısıtlı bir bütçeniz var ise yiyeceğinizi paket ettirin. Oturduğunuzda servis ücreti, oturma ücreti gibi ekstra euro lar ödemek zorunda kalacaksınız.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Kraniosinostozis Hastası Bebeğinin Kasklarını Star Wars Tasarımları ile Boyayan Süper Baba

90’lı Yıllarda Dillerden Düşmeyen Şarkılar