Parfümüm Neden Kalıcı Değil Sorusunun Cevabı Bu Tabloda


Parfümüm neden kalıcı değil diye soruyorsanız, aşağıdaki koku yoğunluk tablosuna bakarak öğrenebilir, örneğin Eau de Parfum ile Eau de Toilette arasındaki fark nedir görebilirsiniz…

Ayıla bayıla satın aldınız, hisse alır gibi parfümlere büyük paralar yatırdınız ama o kadar sıktınız üzerinizden uçtu gitti…

Neden mi? Çünkü muhtemelen çabuk uçan bir parfüm satın aldınız;

koku-rehberi

  • Eau Fraiche – Parfümün en seyreltilmiş halidir. Alkol ve su içerisinde 1% – 3% arasında parfüm yağı bulunur. 1 saaten daha az kalır.

  • Cologne (Eau de Cologne) – Parfüm için kullanılan en eski terim Kolonyadır. Hafif ve uçucu kokulardır. Su ve alkolün içerisinde 2% – 4% arasında oarfüm yağı bulunur. 2 saat kadar kalır. Vücut spreyleri de bu kategoriye girer.

  • Toilette (Eau de Toilette) – 3 saat kadar kalır, su ve alkolün içerisinde 5% – 15% arasında parfüm esansı bulunur.

  • Perfume (Eau de Parfum) – Tam anlamıyla bir koku olarak tabir edilebilr. 5 ile 8 saat arasında kalır. Alkol ve suyun içerisinde 15% – 20% arasında parfüm esansı bulunur.

  • Perfume – Parfüm Latice kökenli bir kelimedir. Parfüm kokular arasında en pahalı olanıdır. 24 saate kadar kalıcıdır.  20% – 30% arasında saf parfüm esansı bulunur.

Bu tablodan sonra parfümünüz neye göre alacağınızı bir daha düşünün derim 🙂 Özellikle kalıcı olmasını istiyorsanız Eau de Parfum almaya özen gösterin.

Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image