in , ,

Parayla Vatandaşlık Veren 10 Ülke

Kaçasınız geldi öyle mi? İşte size parayla vatandaşlık veren ülkeler ve o pasaporta sahip olmanız için gereken bazı şartlar…

Başka bir ülkede yaşamak, Avrupa standartlarına sahip bir medeniyete dahil olmak, daha fazla huzur ve doğanın bulunduğu belki de daha çok iş, eğitim ve sağlık imkanlarının olduğu bir ülkeye taşınmak ister misiniz?

vatandaslik-ulke-bilmiyorsan

İşte sizi ülkelerine davet eden, ama önce bir kaç bin dolar yatırım yapmanızı şart koşan ülkeler;

1. Hong Kong

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (7)

Hong Kong pasaportuna sahip olmanız için 1 milyon 260 bin dolar yatırım yapmanız gerekiyor. Hong Kong vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 14. sırada yer almaktadır. Hong Kong vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 152 ülkeye seyahat edebilirler.

2. Yeni Zelanda

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (8)

Yeni Zelanda pasaportuna sahip olmanız için 1 milyon dolar ile 7 milyon dolar arası yatırım yapmanız gerekiyor. Yeni Zelanda vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 168 ülkeye seyahat edebilirler. Yeni Zelanda vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 5. sırada yer almaktadır.

3. Makedonya

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (6)

Makedonya pasaportuna sahip olmanız için 40 bin euro yatırım yapmanız gerekiyor. Makedonya vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 97 ülkeye seyahat edebilirler. Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 47. sırada yer almaktadır.

4. Avusturya

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (1)

Avusturya pasaportuna sahip olmanız için 2 milyon euro yatırım yapmanız gerekiyor. Avusturya vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 168 ülkeye seyahat edebilirler. Avusturya vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 5. sırada yer almaktadır.

5. Almanya

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (5)

Almanya pasaportuna sahip olmanız için 250 bin euro yatırım yapmanız gerekiyor. Almanya vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 174 ülkeye seyahat edebilirler.  Alman vatandaşları bu sayede seyahat özgürlüğü açısından İngiltere, İsveç ve Finlandiya vatandaşları ile beraber Dünya’da 1. sırada yer almaktadır.

6. ABD

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (4)

ABD pasaportuna sahip olmanız için 1 milyon dolar ile 500 bin dolar arası yatırım yapmanız gerekiyor. ABD vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 172 ülkeye seyahat edebilirler. ABD vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 2. sırada yer almaktadır.

7. Kanada

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (9)

Kanada pasaportuna sahip olmanız için 400 bin dolar yatırım yapanız, 800 bin dolar varlığınızın olması gerekiyor.  Kanada vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 173 ülkeye seyahat edebilirler. Kanada vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 2. sırada yer almaktadır.

8. Birleşik Krallık

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (3)

Birleşik Krallık pasaportuna sahip olmanız için 5 sene boyunca 1 milyon pound civarında yatırım yapmanız gerekiyor. Britanyalı vatandaşı pasaport sahipleri vizesiz veya sınır kapısına vardıklarında vize alarak 174 ülkeyi ziyaret edebilirler. İngiliz vatandaşları Finlandiya, İsveç ve Almanya vatandaşları ile beraber Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 1. sırada yer almaktadır.

9. İrlanda

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (2)

İrlanda pasaportuna sahip olmanız için 1 milyon dolar yatırım yapmanız gerekiyor. İrlanda vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 170 ülkeye seyahat edebilirler. İrlanda vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 4. sırada yer almaktadır.

10. İspanya

vatandaslik-veren-ulkeler-2015-bilmiyorsan (1)

İspanya  pasaportuna sahip olmanız için 160 bin euro yatırım yapmanız gerekiyor.  İspanya vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 170 ülkeye seyahat edebilirler. İspanya vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 4. sırada yer almaktadır.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Korkutucu Olmakla Birlikte Görsel Şölen Sunan 10 Şimşek Resmi

Süper Kahramanlara Neydim Ne Oldum Dedirten Değişimler