in ,

Neden Tırnak Yenir Sorusunun 5 Cevabı

http://www.hypnotherapists.org.uk/5649/hypnotherapy-can-end-that-nail-biting-habit/

Neden tırnak yenir? Veya neden tırnaklarınızı yiyorsunuz? Hiç bu soruların cevabını düşündünüz mü? Tırnak yenirken ne düşünülür? Belli bir nedeni var mıdır?

Araştırmacılar ve psikologlar uzun yıllar boyunca bu davranışın sıkıntı ve stres kaynaklı olduğunu düşündüler ve bu teşhis, toplumda da genel bir önyargı olarak yıllarca yer aldı.

1. Tırnak yiyen insanlar mükemmeliyetçidir. Tutkuludur. Bir ‘işin’ mükkemmeliğini düşünürken tırnaklarını yer.

2. Bir şey okurken veya izlerken tırnak yemek insanlara odaklanma gücü verir. 

3. Tırnak yiyen insanlar bir iş yaparken tırnaklarını yerse, o projeyi aslında kafasında yapıyordur. Birazdan kağıda daha detaylı olarak dökecektir.

4. Heyecandan tırnaklarını yemeye başlayan bir insan o anda heyecanın verdiği dürtü ile tırnaklarına dokunma ihtiyacı duyar. Kendini yatıştırır.

5. Tırnak yiyen bir insan düşünüyordur. Ne yapacağını, nasıl olacağını, nedenini…

Araştırmacılar “Eğer bir işin doğru yapılmasını istiyorsanız onu tırnaklarını yiyen birine verin.” demekten geri kalmayacak kadar bu konuda eminler. Çünkü tırnak yiyen insanların bu davranışı kesinlikle odaklanmak için yaptıklarına inanıyorlar.

Ancak tırnak yiyenlerin bu artı özelliklerine karşı Dr. Joseph Mercola’nın uyarıları var; tırnak yemek öncelikle vücudunuzu zararlı bakterilere karşı bir hedef haline getirir. Kansere kadar varabilecek virüsleri doğrudan vücudunuza alabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığınız nükseden problemler yaşar.
Paragraflar Radikal.com.tr’den alınmıştır.

Düşünürken sakız çiğnemeye ne dersiniz? Tırnaklarınız yerinde kalsa hiç fena olmaz, değil mi?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

21 Maddede Titiz Bir İnsanın Yaşadıkları

Farklı Kariyer Peşinde Koşanların Duymaktan Bıktığı 10 Söz