in , , ,

Müzisyenlikten Oyunculuğa Terfi Eden 10 Yetenekli İsim

Kariyerlerine müzisyen olarak başlayıp oyuncu olarak devam eden ve bu işte gayet başarılı olan isimler arasından en iyi 10 kişiyi bulduk. 

Oyunculuk; şöhretin ve paranın en yüksek basamağı ve herkes bu basamağa ulaşabilmek için epey basamak çıkılması gerekiyor.

İşte bu basamakları çifter çifter çıkıp tepeye ulaşan ve oyunculukta da yeteneklerini konuşturan en başarılı sanatçıların listesi;

1. Mandy Moore

Akılda kalan müzikleri ve dolu dolu şarkı sözleri ile kulağı dolduran Mandy Moore ardından oyunculuk dünyasında da gözleri doldurmayı başardı. Özellikle A Walk to Remember çok ses getirdi.

sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (2) 2. Beyonce

Müzik dünyasının divası olarak bilinen Beyonce, müzikteki ödüle doymayan başarısının ardından pek çok filmde de yer aldı. sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (1)

3. Jamie Foxx

Etkileyici ses tonu ve farklı tarzı ile dikkat çeken sanatçı oyunculuktaki dönüm noktası Ray Charles ‘ı canlandırdığı ve muhteşem bir performans ile Oscar ödülü kazandığı Ray filmi oldu.sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (10)

4. 50 Cent

In Da Club şarkısı ile tanıdığımız ve sayısız şarkısı ile coştuğumuz 50 Cent iflas haberleri ile üzse de sinemada boy göstermeye başlayarak belini doğrultmayı başardı ve oyunculukta da epey adından söz ettirdi.sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (9) 5. Ice Cube

Sempatik tavırlı sanatçı başarıları bir müzik geçmişi ile oyunculuğa geçiş yaparak adından övgüyle söz ettirmeyi başardı.sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (8)

6. Jennifer Lopez

Bayan popo, müzik dünyasında halen göz bebeği olmaya devam ederken beyaz perdeyi de ihmal etmiyor. Her ne kadar filmleri çok tutmasada beyaz perdeyi bırakacağa hiç benzemiyor. sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (7) 7. Will Smith

“Bir filmi de kötü olsun yahu” dedirten efsane adam Will Smith artık müzik dünyasında yer almıyor çünkü beyaz perde de o kadar başarılı oldu ki herkes ona sanki hep oyuncuymuş gözüyle bakıyor!sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (6)

8. Frank Sinatra

Efsanevi sanatçı Frank Sinatra müzik dünyasında unutulmaz bir isim. Bu başarısını ve yeteneğini de beyaz perdeye taşıyarak ismini daha da ölümsüz kılmayı başaran yegane insan.sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (5)

9. Justin Timberlake

Yakışıklı sanatçı şarkılarıyla herkesi etkilemeye devam ederken beyaz perdeden de hiç geri kalmıyor. Başarılı filmlere imza atan sanatçı oyunculuğu çok sevdiğini söylüyor.sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (4)

10. Cher

Tüyleri diken diken eden sesiyle müziğin divalarından Cher, beyaz perdede çok uzun süre kalmasa da oyunculuğun yeteneğini kanıtlayan başarılı isimlerden biri oldu.sanatci-oyuncu-degisim-bilmiyorsan (3)

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Apple’ın Kurucusu Kimliği Haricinde Steve Jobs’un Hayatı

12 Yaşındaki Kenya ‘lı Bir Çocuğun Hayatına Sanal İzleyici Olmak