in

Müslüman Kadına Hakaret Edince UNICEF’e 1 Dolar Bağış Yapıyor

Müslümanlığa geçtiği için topa tutulan Susan Carland kendisine gelen her hakaret Tweet’i için Unicef’e 1 dolar bağışlıyor.

Susan Carland, Hristiyan olarak doğmasına rağmen 19 yaşındayken Müslüman olmaya karar vermişti. Aradan yıllar geçti ve bu kararından hiçbir zaman pişman olmadı.

Ancak Susan, sosyal medya üzerinden din değişikliğini yargılayan binlerce insan tarafından hakaret yağmuruna tutuldu.

Günümüzde 34 yaşında Melbourne Üniversitesi’nde Doktora yapan Susan, kendisine hakaret Tweet’leri yağmaya devam ederken bunları yararlı bir hale getirmeye karar verdi; “Bloklamaya çalıştım, kulaklarımı tıkadım, bununla birlikte yaşamaya, aldırmamaya çabaladım…”

“Bu kötü olan şeyi iyiliğe çevirmeye karar verdim.” diyerek her hakaret dolu Tweet için UNICEF’e 1 dolar bağış yapmaya başladı ve kısa süre içerisinde tam 1000 dolar para bağışladı!

musluman-kadina-hakaret (1) Her hakaret Tweet’i için 1 dolar bağış yaptığını böyle duyurdu.musluman-kadina-hakaret (2)Bu hareketini destekleyen insanlar oldu, onlarda bağış yaptı.musluman-kadina-hakaret (3)

Unicef, nefreti böyle iyi bir şeye dönüştürdüğü için çok teşekkür etti.musluman-kadina-hakaret (4) musluman-kadina-hakaret (5)

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türklerin En Yaygın Batıl İnançları Nelerdir ?

Rise of The Tomb Raider Xbox 360 ile Xbox One Grafik Kıyaslaması