in

Mini-Dizilerin Efendisi “True Detective” ile Tanışın

https://www.youtube.com/watch?v=TXwCoNwBSkQ%5B/embed%5D

Bu bir “Bay Beyin” adlı yazarın mini-incelemesidir. Spoiler içermez, gönül rahatlığıyla okuyunuz.

True Detective…

Yazarlarınızdan bendeniz, Bay Beyin, bu dizinin bir hayranıyım.

Lost dizisi bittikten kendimi zaten toparlayamamıştım. Boşlukta sürüklendim uzunca bir süre. Ne zaman bir uçağa binsem belki diyordum…. Belki bende düşerim, ama yok ben düşerken kalpten giderim boşver diyordum. Uzun zaman etkisinde kalmıştım kısacası. Ama atlattım.

Aradan birkaç dizi hayatıma girdi ama onlarda sessizce çıkıp gitti. Sonra bir gün True Detective -ki hiç öyle dedektif, polisiye gibi diziler izlemezdim, ile tanıştım. Ağır havasıyla resmen diziyi sırtımda taşıyor gibi hissetim ilk 5-10 dakika… Sonra bir şey oldu…

Senaryo o kadar farklı bir havaya sahipti ki, katili bulmak için kafa patlatırken bulmaya başladım bir anda kendimi.Dizinin başlangıç müziği bile havaya sokmaya yetiyordu zaten. Bende bir dedektif olmuştum adeta. Basite indirgedim biraz ama kendimi öylesine kaybettim işte. Bilimkurgudan sonra bu dizi, gerçekliği ile vurmuştu beni. Herşeyden ötesi Matthew McConaughey ‘nin (hiç telaffuz edemediğim bir soyadı olan aktör) oyunculuğu dillere destandı. Gözünden psikopatlık fışkıran bir dedektif, oturduğu masanın başında bize geçmişi anlatmaya başlarken yeteneğiyle resmen o anları yaşatıyordu.

Her bölümü 1 saatten oluşan bu dizi 8 bölümdü. 8 saat su gibi akıp geçmişti… Alkışlayarak son bölümde kapanışı yapmıştım. Ama bitmemişti, 2. sezon çoktan duyurulmuştu… Daha güçlü bir kadro ile ekranlara gelmeye hazırlanıyordu. Collin Farrel, Vince Vaughn, Rachel McAdams…  Sonunda, bu hafta teaser’ı yayınlandı.

Sizlere öncelikle izlemeyenler için True Detective 1’in tanıtımını ardından 2. sezonun teaser’ın takdim ediyorum.

Aksiyon, çatışma, süper hareketli dizi severlere “mutlaka izleyin” diyemiyorum 🙂 Biraz ağır gelebilir. İyi seyirler;

1. Sezon Tanıtım

https://www.youtube.com/watch?v=TXwCoNwBSkQ

2. Sezon Teaser – YENİ!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Fotoğraf Çekmesini Öğrenen Ahtapot, Fotopot

Demiryolu Nasıl Döşenir?