in

Milyonlar Kazandıran 12 Basit Fikir

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (13)

Basit ve hatta biraz saçma gelse de bu fikirlerin sahipleri birer milyoner oldu!

Onlar sadece fikirlerine inandılar, peşinden koştular ve sonunda başarıya ulaştılar. Kendi kendilerine motive olmuşlardı. Sert eleştirilere kulak asmadılar.

Kulağınıza küpe olsun; kim size fikrinizin aptal veya saçma olduğunu söylerse kesinlikle yanılıyor. Onu dinlemeyin ve hayallerinizin, fikirlerinizin peşinde koşun.

İşte milyonlar kazandıran o fikirler;

1# CROCS Terlikler

Bu delikli terliklerin üretilme amacı Spa’da falan giyilmesi içindi. Ancak ardından patlayan satışların ardından günlük giyim içinde üretmeye başladılar. Şimdi Crocs firması yılda 1 milyar dolar kazanıyor.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (1)

2# Oyuncak Yay

Oradan oraya zıplayıp duran bir yay görünce aklına bir fikir geldi ve bu fikri hemen hayata geçirdi. Kısa zamanda dünya çapında satış rekorları kırarak milyonlar kazanıldı.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (3)3# Cırt Cırt

Fikir, bazı bitkilerin yapraklarının üzerine yapışmasıyla aklına geldi. Bu bitkilerin yapraklarını mikroskopta inceledikten sonra üzerindeki kanca benzeri dokuları görünce aklına aynı etkiyi sentetik bir kumaşta da yapma fikri doğdu.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (4)

4# Kıvrımlı Renkli Kamışlar

Çocukların sıkılmadan içeceklerini içmeleri için tasarlanan bu kamışlar kısa süre içerisinde milyonlarca sattı.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (5)5# Sihirli 8 Topu Oyuncağı

Herhangi bir tahmin gücü olmayan rastgele kehanetlerde bulunan bu oyuncak Avrupa ve Amerika’da inanılmaz satış rakamlarına ulaştı.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (6)6# Hayvan Şekilli Yastıklar

Uyumayı istemeyen çocuklar için üretilen bu yastıklar, çocukların hem sevip sarılacağı hem de sarılırken uyuyacağı harika bir fikirdi. Kısa zamanda milyonlar kazandırdı.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (7)7# Hula Hoop

Bambudan yapılmış halkalar beline takıp çevirmeye çalışan çocuklardan görüp esinlenilen bu oyuncaklar hemen ünlü oldu.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (8)8# iFart Uygulaması

0,99 cent’lik bu osuruk sesi uygulaması kısa zamanda App Store’de milyonlarca kez satın alındı. Osuruktan bir fikir ama yinede milyoner olmak için yeterliydi.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (9)9# Ters Duran Şişe Tasarımı

Ters duran şişe fikrini şampuan firmalarına ve pek çok gıda sektörüne satıp ardından şirketini 1995 yılında 14 milyon dolara devreden adam için alkış!

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (10)10# Yara Bandı

1920 yılında Johnson & Johnson şirketinde çalışan bir araştırmacı, eşinin kendisini yaraladığı bir zaman yaralarının mikrop kapmaması için yaralarını sararken aklına bu fikir geldi. Ve bir anda evlerden eksik olmayan ve her yıl milyarlarca satılan bir ilk yardım malzemesi oldu.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (11)11# Plastik Lades Çubuğu

Tavuk ve hindilerde bulunan bir lades kemiği yüzünden lades oyununun yeteri kadar oynanamamasına isyan eden bir adam plastik lades kemikleri üreterek bu fikri ile ladesçiler tarafından milyoner oldu.

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (12)12# Post-It 

Dr. Spence Silver bir gün güçlü ama bir o kadar da çabuk sökülebilen bir yapıştırıcı keşfettiğinde bunu notlarını saklamak için kullandı. Ardından bu fikrini Post-It olarak dünyaya sundu. Ofisinde Post-It olmayan var mı?

milyonlar-kazandiran-fikirler-bilmiyorsan (13)

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Star Wars Serisi İle İlgili Daha Önce Duyulmamış 13 İlginç Bilgi

Oscar Ödülleri Hakkında Bilmediğiniz 10 Tuhaf Gerçek