in

Metrobüsteki Mavi Mantolu Kıza Ekşi Sözlükten Seslenen Siyah Paltolu Genç

13 şubat akşamı metrobüste karşılaştığı “mavi mantolu kız” a ekşi sözlük yardımıyla ulaşmaya çalışan siyah palto giyen genç umutla bir cevap bekliyor….

Merhabalar, öncelikle ben bir ekşi yazarı değilim, bu da instela’dan  iyiliksever bir yazar arkadaşın hesabı…çok uzatmadan sizi de yarısında çıkarmadan, konuya geçeyim, hatta olayı anlatayım…

Dün akşam saatlerinde Kadıköy’de bir arkadaşla görüştük, çocuk erken kalkınca ben de tembel tembel metrobüse yürüdüm…
metrobüs beklerken o kalabalık içinde yanımdaki kızın telefonunda ekşi’nin açık olduğunu gördüm, yüzüne dikkat etmedim ama mavi paltosunu fark ettim.

Metrobüs geldi, hani olağan üstü hal durumlarında kıtlık yaşanan bölgeye devlet bir ekmek kamyonu gönderir de insanlar birbirini ezercesine saf dışı bırakır ya, işte öyle hücum ettiler açılan kapılara, en son böylesini Nur Yerlitaş’ın da içinde bulunduğu balmain izdihamında görmüştüm.tabi mavi paltolu ile en arkada kaldık herkes binince. ben binerken kendisi de hamle yapınca “buyrun” dedim teşekkür ederek bindi ardından ben bindim.

Tüm koltuklar dolu olduğundan metrobüsün ortasındaki körüklü boşlukta karşılıklı ayakta beklemeye başladık… sonra yüzüne dikkat ettim, esmer ve çok güzel bir kızdı 1.70 boylarında.

Fikirtepe durağına kadar bir kaç kez göz göze geldik… ben bakarken o yakaladı, o bakarken ben yakaladım derken uzuncayır durağı geldi, metro aktarması olduğundan orada metrobüs balık istifi gibi dolar… yanımdaki adam kalkınca ben oturdum, kız da çaprazda ayakta…

”winter is coming” ve kapılar açıldı metrobüs doldu taştı. kızın etrafına yüksek sesle sohbet edip yavşakca gülen 4 5 tane apaçi konuşlandı. kıza bakmıyor adeta gözleriyle yiyorlar zaten sıkış pıkış. normalde yaşlı hamile ya da engelli olmayan kimseye yer vermem ama bu kız öyle değildi, bilmiyorum gün içinde böyle kızlar görüyorsun tabi ama bakıp geçiyorsun bu kızda beni çeken bir şey vardı, o hep tanıyormuş hissi.

Seslenmek istemedim göz göze gelmek için bakmasını bekledim, o tekrar bakınca (tebessüm ederek buyurun böyle gelin) dedim.

O kadar naif gülümseyerek ‘peki’ dedi ki hoşuma gitti çok… o kalktığım yere oturdu ben de koltuğunun başındaki demire tutunuyorum
yanında ayaktayım… ekşi’nin hala açık olduğunu görünce kararsız kalsam da affedersiniz, yazar mısınız diye çıktı ağzımdan.

“Aslında değildim ama arkadaşımın fazla hesabı vardı giriyorum ben de’ diye yanıtladı tebessüm ederek… sonra kafasını tekrar telefona gömdü whatsapp’a girdi, ”artık bir şey diyemem, gerisi yakışık almaz” diye içlenirken “şeyy siz de mi yazarsınız” dedi.

“Yok ben başka sözlüklerde uzun zaman yazdım ama ekşi’de hala onay listesindeyim” diye cevapladım… gülümseyerek ”iyi bakalım” dedi.

O sırada Acıbadem’de inmek isteyen bir boz ayı cesedimi çiğneyip inmeye ant içmiş gibi öyle bir çarptı ki sırtıma, göğsüm kızın kafasına hafifçe değdi, adama kafamı çevirip , “yavaş be” dedim.ardından kıza dönüp özür dileyecektim ki gülümseyerek “sorun değil hayattayım” dedi.

Hazırcevaplığı ve sempatikliği açıkçası ”bir güç var” bu tesadüf olamaz düşüncesine soktu şahsımı. o sırada telefonu çaldı arkadaşları bekliyormuş indiği yerde, dolayısıyla onunla inme fikrim suya düştü, bir yandan da benim durağım geliyor, ekşi nikini soracaktım ama hesap yok diye o an vazgeçtim. keşke sorsaydım. numarasını alacaktım ama ya sadece kız cana yakın biriyse, bırak anı mahvetme dedim.

Tüm bu düşünceler içinde ağzımdan “ee iniyorum ben” çıktı bir tebessümle.

“Yüzünde çok küçük bir burulma mı gördüm yoksa öyle mi görmek istedim bilmiyorum ama burada mı oturuyorsun dedi durağa 100 150 metre kala, ” yok her akşam burada nedensizce inerim” dedim gülümsedim o da gülümsedi “kast ettiğim iş ya da akraba ziyaretiydi” aslında dedi, gülümsedim biliyorum dedim, bildiğini biliyorum dedi tebessümle, kapıya yürüdüm. .

”Bildiğimin bilinmesinden hiç bu kadar iyi hissetmemiştim” dedim içimden.

Kapının orada dönüp son kez bakmak istedim hem de metrobüste, ulan mümkün mü araya iki üç adet albino ayısı girmiş görüş kaybolmuştu. onu son kez göremeden inmenin burukluğunu yaşarken dönüp cama baktım, evet bakıyordu o da, Allah kahretmesin ulan belki de istemeliydim o numarayı dedim, ağzımı okumasını istercesine sessiz şekilde ”hoşçakal” dedim, metrobüs hareket etti, o anda dudaklarından “sen de” yi okudum ve gitti.

Not; eğer buradaysan ya da bir şekilde başlığı görürsen…
neyse ne diyorum ki ben.kız tarafıyla konuşuyor gibi gerildim işin ilginci.

İmza; üzerinde lacivert ceket, lacivert pantolon, gri boğazlı kazak ve siyah palto olan kumral genç.( kötü kombinasyondu kabul ediyorum)

Not 2: ”burada mı oturuyorsun” diye sorma sebebi havada kalmasın,metrobüsün tüm durakları için bu soru size saçma gelebilir, bir yer hariç ”Burhaniye metrobüs durağı”…

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Apple USB-C Kablolarında “Tasarım Sorunu”

2016 Bafta Ödülleri Sahiplerini Buldu, Di Caprio’ nun Yüzü Yine Güldü