in ,

Metamfetamin’in Zararını Kanıtlayan 18 Bağımlı

Metamfetamin nedir?

Metamfetamin yani kristal meth; uyarıcı ve halüsinasyon özelliği olan sentetik bir maddedir. Birçok uyarıcı gibi bağımlılık yapma yeteneğine sahiptir.

Bu uyuşturucu maddeside diğer tüm uyuşturucu gibi son derece zararlı olup kullanıldığında, tansiyonun ve vücut sıcaklığının yükselmesine, göz bebeklerinin genişlemesine sebep olur. Ayrıca ishal, bulantı, kusma görülebilir .

Beyin kimyasını bozup depresyona yol açtığı bilinmektedir. Eroinden daha kuvvetli bağımlılık yaptığı da ileri sürülmüştür.

Peki, devamlı kullanılırsa ne mi olur? Kuvvetli sistemik reaksiyon ile ölümlere sebep olur… Ama öyle hemen değil…

Böyle yavaş yavaş öldürür;

3 yıl sonra bir insan nasıl değişebilir?

Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (8) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (7) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (6) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (5) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (4) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (3) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (2) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (1) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (18) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (17) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (16) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (15) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (14) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (13) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (12) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (11) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (10) Metamfetamin-kullanan-bagimli-bilmiyorsan (9)

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Kablonun Hafızası Olur mu ?

El Baskısını Başka Bir Boyuta Taşıyan Sınıf Öğretmeni