in ,

Maya Döneminden Günümüze Ulaşan Dünya Dışı Varlıklara Ait Kalıntılar

Meksika hükümetinin yaklaşık olarak 80 yıldır sakladığı bir sır yakın zaman önce gün yüzüne çıktı. Sundance Film Festivali ödüllü yönetmen Juan Carlos Rulfo’nun “Revelations of the Mayans 2012 and Beyond ” da da Mayalılar ve uzaylıların asırlar öncesinde dünya dışı varlıklarla kurmuş oldukları yakın temaslara değiniliyor.

Belgeselin yapımcısı Raul Julia-Levy’nin dediğine göre Meksika Cumhurbaşkanı Alvaro Colom Caballeros’un emriyle Meksika  hükümeti kendileriyle el ele konuyu araştırmaya devam ediyorlar.

Belgeselde mayaların dünya dışı varlıklarla olan bağlantısını gösteren açık kanıtlar bulunduğu çok net bir biçimde gözler önüne seriliyor.
maya_dunya_disi_varliklar_uzaylilar_4
Görüntüler ilk olarak 1930 yılında Güney Guatemala da ormanın derinliklerinde çekilmiş bir fotoğraf karesi ile başlıyor. Fotoğraf karesinde ormanda taştan oyulmuş devasa bir kafa görülüyor. Bu taş yapıyı yerinde inceleyen arkeologlar ve bilim adamları bu taştan oyma başın bilinen hiçbir medeniyete ait olmadığına karar veriyorlar. Çünkü zamanının ve bulunduğu coğrafyanın hiçbir özelliğini taşımıyor.
maya_dunya_disi_varliklar_uzaylilar_1
İngiliz hükümeti bu fotoğrafın 1930’lu yıllarda basına sızmasından hemen sonra bu resmi ve benzerlerini ortadan kaldırtıyorlar.
 17 metre yüksekliğe, 6 metre genişliğe sahip bu kafa daha sonraları bulunduğu ormandan alınarak Amerika ya götürülüyor. Kafanın üzerinde tarihlendirme yapıldığında bu eserin MÖ. 3500 ile 5000 yılları arasında bir tarihe sahip olduğu saptanıyor. Fakat o tarihlerde Güney Guatemala civarında yaşayan ne Maya’lara ne de Olmek’lere ait her hangi bir kültürel ize rastlanmıyor.
5290b61f7444b
Bu olaydan bir süre sonra Meksika ve Guatemala hükümetlerinin iş birliği ile yürütülen çalışmalarda bölge içerisinde çok daha ilginç bulgulara rastlanıyor. Orman içerisinde ve çevresindeki yerleşim yerlerinde yapılan arkeolojik kazılarda 100’ün üzerinde tarihi eserin yanı sıra ormanların içinde 3000 yıllık bir iniş sahası ve çeşitli yazıtların da olduğu tespit
ediliyor.
4abe8c73ddd08c59c5724b8790afb135

“Guetamala Arkeolojik Atlası ve Antropoloji Enstitüsü” için çalışan uzman bir Arkeolog ve Antropolog olan Meija isimli araştırmacı ele geçen bu eserlerin Guatemala’nın güneyinde yaşamış ilk avcı toplayıcıları topluluklardan birine ait olduğunu ve bu medeniyetin uzun yıllar Uzaylılar ile direk irtibatta bulunmuş olmalarının yüksek bir olasılık olduğunu ifade ediyor.

maya_dunya_disi_varliklar_uzaylilar_5
1- Dünya ve çevresindeki iki halka atmosfer,
2,3- Dünyaya doğru gelen bir kuyruklu yıldız,
4- Kuyruklu yıldızın içerisinde hareket eden bir uzay aracı,
5,6- Uzay gemisi ve içinde bulunan astronot,
olarak tasvir edildiğine inanılıyor. Çizimlere bakınca da bunların birer tesadüf veya hayal ürünü olduğunu düşünmek çok zor.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Kamikaze

Mefaülü, faülü. Eskiler daha komikti.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Geceleri,Şehirdeki Evsizlere Bir Kase Sıcacık Çorba Veren Aşhane

Sıradan İnsanların, Günlük Giysilerinin Altından Çıkan Gerçekler