in

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi İstiklal Pera’ya Açılıyor

Yıkılan tarihi Emek Sineması’nın yerine yapılan Grand Pera’ya ünlü Madame Tussauds balmumu heykeller müzesinin açılacağı resmi olarak açıklandı!

2016 yılı mart ayında açılması beklenen dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds’nun Grand Pera’daki mekanında Türkiye ve dünyadan, sanat, spor, siyaset, bilim gibi alanlarda önemli başarılara imza atmış figürlerin balmumu heykelleri sergilenecek.

Yaklaşık 2.000 m2’lik alana yayılacak müzenin yılda 2 milyon ziyaretçi çekmesi hedefleniyor.

madame-tussaud-pera-bilmiyorsan (2) madame-tussaud-pera-bilmiyorsan (1) madame-tussaud-pera-bilmiyorsan (3) madame-tussaud-pera-bilmiyorsan (4) madame-tussaud-pera-bilmiyorsan (1)

Kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi olacağı belirtilen Grand Pera’da Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması ile toplam 800 kişilik 8 yeni sinema salonu, 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu ve gösteri merkezi yer alacak.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Tom ve Jerry’nin Yılbaşı Özel Bölümü ile Noel Ruhunuz Kabarsın

Merakla Beklenen Assassin’s Creed Filminden İlk Kareler