in

Bilet Parası Bulamayınca Londra’ dan Avustralya’ya Kendini Kargolayan Adam

Ne bir şaka ne de bir rivayet. Bu gerçek bir hikaye. Reg Spiers Avustralya’ daki kızı Adelaide’ nin ve eşinin yanına gitmek için uçak bileti parası bulamayınca kendini Londra’ dan Avustralya’ya tahta bir kutuyla kargolamış.

kendini_kargolayan_adam_1

kendini_kargolayan_adam_2

1964 yılında 22 yaşında olan Reg Spiers başarılı bir cirit atıcısı olarak Tokyo olimpiyatlarına katılmaya hazırlanıyormuş. Sağlık problemlerini halletmek için İngiltere’ ye gelmiş. Ancak olimpiyatlara katılamayacağını anladığında geri dönmek istemiş. Bunun için havaalanındaa bir iş bulup çalışarak, para biriktirmiş.  Ancak tüm parasını çaldırınca işler değişmiş.Kızının doğum gününe yetişmeyi çok isteyen Spiers’ in aklına inanılmaz bir fikir gelmiş.

 

kendini_kargolayan_adam_6Havaalanının kargo bölümünde çalışan Spiers, arkadaşıyla sığabileceği bir boyutta kutu yapmış. (1.5 metreye, 0.9 metre ve 0.75 metre) Ayaklarını uzatıp yatabileceği ve bacaklarını bükebileceği boyutlardaki kutudan istediği şekilde çıkabileceği şekilde tasarlanmış. Kutunun içinde boya olduğunu bildirerek, kendisini karşı ödemeli olarak kargoya vermiş.

 

kendini_kargolayan_adam_4

Paris, Bombay ve Singapur aktarmalı tam 63 saat boyunca yolculuk yapmış.

50 yıl sonra bu alışılmadık seyahati hakkında konuşan Spiers ,yanına sadece bir şişe mevye suyu, iki konserve kutu makarna, bir paket bisküvi, çikolata ve meyveli sakız almış.

Kargo yerine ulaşmış. Ancak Londra’ daki arkadaşına vardığına dair bir haber vermeyince, arkadaşı meraklanıp durumu yetkililere anlatmış. kendini_kargolayan_adam_3

1Şimdilerde Reg Spiers 73 yaşında kızı ve köpekleriyle beraber yaşıyor.kendini_kargolayan_adam_7

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Gözleri Olmadan Doğan, Gülen Surat Golden Retriever

Restoranların Hileli Menüleri ve Büyük Aldatmaca!